Daniel Tkaczyk Mistrzem Polski!

10 maja, 2011
Daniel Tkaczyk w granatowym stroju podczas meczu z województwem zachodniopomorskim.
Daniel Tkaczyk w granatowym stroju podczas meczu z województwem zachodniopomorskim.

Nasza przepowiednia się sprawdziła
Nasza przepowiednia z poprzedniego wydania sprawdziła się w 100 procentach. Daniel Tkaczyk reprezentujący w ubiegłym tygodniu Wielkopolskę wywalczył w Zambrowie tytuł Mistrza Polski. Drugim trenerem tego zespołu jest także słupczanin Mirosław Górniak.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o początku turnieju finałowego w Zambrowie. W półfinale Wielkopolska pokonała Małopolskę 84:60. Wiadomo było, że o złoto powalczą więc dwie faworyzowane ekipy z Wielkopolski i Mazowsza. Finał był bardzo zacięty. Dopiero w czwartej kwarcie wielkopolanie udowodnili swoją wyższość, wygrywając ostatecznie 79:64. Daniel Tkaczyk w finale zanotował cztery zbiórki i rzucił trzy punkty.

Z występu Daniela bardzo zadowolony był trener Mirosław Górniak:„Bardzo dobrze spisywał się zwłaszcza pod tablicami. Zanotował kilka ważnych zbiórek tak w ataku jak i w obronie. Był ważnym ogniwem złotej drużyny. To nie jedyny zawodnik, który miał szansę na udział w turnieju finałowym. W kadrze powinni znaleźć się także Hercyki Mikołajczewski, ale Daniel wykazał się największym hartem ducha” – mówi drugi trener Mistrzów Polski.

Daniel Tkaczyk po zawodach był bardzo zadowolony.

„Taki finał, gra z najlepszymi i wygrana to wielka frajda. Czuję się bardzo dobrze, że mogłem uczestniczyć w wielkim sportowym święcie. Jeszcze bardziej się cieszę, że miałem swój udział w zwycięstwie Wielkopolski” – powiedział po turnieju nasz Mistrz Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *