Debata kandydatów na wójta Lądku

Włodzimierz Orchowski i Arleta Pleśniak
30 listopada, 2010
Włodzimierz Orchowski i Arleta Pleśniak
Włodzimierz Orchowski i Arleta Pleśniak

30 listopada (wtorek) o godzinie 18:00 w sali OSP Lądek i 2 grudnia (czwartek) o godzinie 18:00 w sali OSP Ciążeń odbędą się debaty przedwyborcze kandydatów na wójta gminy Lądek. Organizatorem spotkań jest redakcja „Gazety Słupeckiej”.

Debaty prowadzić będzie redaktor naczelny „Gazety” Waldemar Miernik. Debata zostanie podzielona na trzy tury. Pierwsza to pytania od redakcji. Tematyka tej tury obejmie sprawy z którymi zmagać się muszą wszystkie samorządy gminne.

Druga tura to pytania kontrkandydatów. Arleta Pleśniak i Włodzimierz Orchowski nawzajem zadawać będą sobie pytania, które wcześniej przygotują. Pytania mogą okazać się zaskakujące dla wyborczego przeciwnika. Trzecia tura to pytania od zgromadzonej publiczności.

Aby uniknąć nieładu i zbyt „gorącej” dyskusji zgromadzeni mieszkańcy pytania zapisywać będą na kartce, a następnie kandydaci spośród kartek będą losować pytania dla siebie. Losowanie pozwoli również na uniknięcie ewentualnych „wygodnych” pytań, co zapewni pełną spontaniczność tury.

Wychodząc naprzeciw nieprzychylnym komentarzom, w obu miejscach spotkań zapewnione zostało nagłośnienie, przez co wypowiedzi kandydatów na wójta gminy Lądek będą wyraźnie słyszane w salach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych mieszkańców, tych którzy już postawili na któregoś z kandydatów i przede wszystkim tych jeszcze niezdecydowanych!

 1. Nie podszywaj się pode mnie 🙂
  Ten Twój Włodziu dziś pokazał jak się na wójta nadaje…

 2. To, że poległ na pierwszym pytaniu, nie znaczy jeszcze nic strasznego. Nie jest osobą po studiach ukierunkowanych administracyjnie/samorządowo, wiec może zapomnieć nazwę poszczególnego programu dofinansowania. Zresztą w pozniejszej odsłonie wykazał się ich znajomością, co swiadczy o tremie na starcie (a publika byla liczna). Pani Arleta Pleśniak była przygotowana przede wszystkim poprzez researching internetowy,a znaleźć w Internecie informacje na poszczególne tematy potrafi wielu. Prezencja kandydata to bardzo wiele. Cały PR kandydatów niewątpliwie kszatłuje nastawienie wyborców, aczkolwiek nie jest to polityka wyższego rzędu, wiec tutaj licza się działania i wiarygodność programowa. Osobiście żaden z kandydatów mi nie podchodzi (przydałby się 3 kandydat, ktorego mozna byloby ocenić po dotychczasowych osiągnieciach samorzadowych). Jest jak jest, więc wybór jest niezwykle trudny.

 3. co to za kandydatka skoro nie wie jaka jest powierzchnia gminy , którą chce rządzić ? śmiech na sali. Nikt się opod nikogo nie podszywa Pani K.

 4. Powierzchnia gminy to nie wszystko politycznie poprawny. Ale szkoda pisać. Ludzie sami widzieli debatę i sami ocenią kandydata. Jeśli myślisz, że mnie wielce przestraszyłeś lub zdziwiłeś pisząc Pani K. to wiedz, że to bardzo infantylne. I nie działa.

 5. Pani politycznie poprawna… A co Pani Arleta pokazała że się na wójta nadaje? Byłem na debacie i naprawdę widać było kto do czego jest zdolny. Włodka zjadła trema, ale to człowiek czynu! Nie jest świetnym mówcą, i chwała mu za to, że chce robić dużo a nie dużo gadać. Faktycznie Arleta Pleśniak mówi szybko, ale o niczym. Owijanie tylko żeby dużo mówić.
  Powierzchnia gminy to istotna sprawa. Tak samo jak barwy, herb, flaga, unia nadwarciańska… Włodek nie musi właściwie nic już mówić. Dla mnie jest już wójtem!
  fajnie że ludzie dopisali, to może kogoś przekonało że Włodek jest lepszy od innych opcji politycznych, poprawnych czy też nie

 6. Debata zorganizowana poprawnie. Pan Miernik dzielnie walczył o porządek debaty. Frekwencja średnia i niestety głównie działacze PSL, co nie zapewniło obiektywnej atmosfery. Pytania głównie złośliwe kierowano do kandydatki bo „zaplecze” Pana kandydata zapewniło mnóstwo pytań, które miały zamiar pogrążyć kandydatkę. Ale trudno. Ciężko zdecydować kto był lepszy. Każdemu kandydatowi zdarzały się potknięcia – na tym polega debata. Niestety Edzio pisze o prezencji i obiektywnie rzecz ujmując prezencji Pan kandydat nie miał. Z przykrością przyznaję. I nie chodzi tu o wygląd ale zachowanie, autoprezentację i sposób wysławiania się. Głośno się mówi o wyższym wykształceniu kandydata, ale się mówi, bo w praktyce nie widać tego. Dukanie wypowiedzi i drapanie się przy tym po głowie nie jest zachęcające. Pani kandydat sprawdziła się w tym zakresie lepiej. Oczywiście też nie radziła sobie idealnie – poległa na pytaniu o powierzchnię ale zastanawiałem się ilu mieszkańców na to pytanie by odpowiedziało. Chyba ludzi nie obchodzą liczby tylko fakty i zamiary.
  Debata wyrównana ze wskazaniem na Panią Pleśniak jak na moje oko. Zobaczymy jak będzie w Ciążeniu.

 7. Patrzę i dziwię się. Politycznie poprawna, pod wszystkimi możliwymi artykułami na temat p. Pleśniak rozpisujesz się i głosisz peany na jej cześć, najwyraźniej dałabyś się pociąć za kandydatką, to jest męczące. Na siłę próbujesz przekonać internautów do jej osoby, a to przynosi odwrotny skutek. Poważnie pierzem się odbija. Ty sama jej wyborców do niej nie przekonujesz tylko odstraszasz. Do tej pory miałem pozytywne zdanie o Twojej kandydatce, ale przez ciebie naprawdę zmieniam. Takie zachowanie jak twoje to „dulszczyzna”.

 8. Popieram w 100% obserwatora. Poza tym uważam,że nietaktowne zupełnie jest nachodzenie ludzi w domach i nakłanianie do głosowania.

 9. Witam , ktoś orientuje się czy Pani Pleśniak ma maturę? chodzą słuchy , że ma średnie bez świadectwa dojrzałości.

 10. Obserwator ja przynajmniej nie używam milionów nick’ów. Być może dlatego tak często widać mój. I zwróć uwagę, że od dłuższego czasu nie tyle nakłaniam do głosowania na Panią Arletę, co „odbijam piłeczkę” i nie zgadzam się z szeregiem kłamstw, które piszecie o niej.
  Obiektywna – ty się wcale na polityce nie znasz. Odwiedzanie wyborców podczas kampanii wyborczej jest jak najbardziej na miejscu. W miastach nawet kandydaci na radnych chodzą do ludzi w swoim okręgu. Jak ktoś nie chce to jej nie wpuści – nie wyważa drzwi, tylko puka lub dzwoni do domów.
  A co do matury i ogólnie szkoły to tymi chamskimi zagraniami niedługo zasugerujecie, że tylko przedszkole skończyła. Jak wypowiada się na swojej stronie: „W roku 1979 ukończyłam Liceum Medyczne w Koninie po zdanej maturze i otrzymaniu dyplomu pielęgniarki”.
  Myślicie, że takimi bezczelnymi, zmyślonymi plotami Wasz kandydat coś zyska? Może tylko na tym forum, bo oblegacie je i wypisujecie głupstwa.

 11. „Obiektywna – ty się wcale na polityce nie znasz.” Tym oto zdaniem Szanowna Pani Polityczne Poprawna udowadniasz poszanowanie względem osoby, o której nie wiesz kompletnie nic. Z ciekawości spytałbym się Ciebie jakie Ty, Szanowna Pani Politycznie Poprawna posiadasz umiejętności/wiedzę/doświadczenie w zakresie szeroko pojętej polityki, samorządności oraz Public Relations. Opuszczę jednak to pytanie, bo praktycznie rzecz ujmując odpowiedź sama się uwidacznia. Oczywiście moja skromna osoba, tak jak kilka osób powyżej, jestem zdania iż pisanie komentarzy na portalach itd. sprowadza się do negatywnego odzwierciedlania sylwetki zainteresowanej kandydatki. Przeciągnąc wyborcę na swoją stronę można na różne sposoby, chociaż poprzez budowanie autotytetu i sztukę rozwiązywania nawet banalnych konfliktów. Pani Arleta Pleśniak posiada stronę WWW z wieloma informacjami na swoj temat. Pytam się więc Ciebie politycznie_poprawna Pani, dlaczego brniesz w konflikt słowny z teoretycznie nieistotnym internautą. Wystarczy wrzucić link do strony i nie ma zgrzytów i białej gorączki. Na pozór te komentarze są czytane przez wiele osób. Gdy odpisuje się tutaj w taki, a nie inny sposób, to trudno się dziwić, że ludzie zaczynają się oburzać. Jeśli coś jest prawdą to nalezy to potwierdzić konkretnym faktem, jesli cos jest fałszem, to nalezy odwolac sie do prawdy zawartej w opisie / notce na temat kandydata i nie ma potrzeby ciągłego, bezsensownego komentowania wszystkich „nicków” razem i z osobna. Nie krzyki, nie paplanie lecz merytoryczna rozmowa i merytoryczne hasła. Jestem przekonany, ze Szanowna Pani Politycznie_poprawna szybko mnie skomentujesz, co bedzie kolejnym dowodem na to, ze jest Ci obojętne kreowanie pozytywnego wizerunku popieranej przez Ciebie kandydatki. Jeszcze raz powtarzam, jak nie mam nic przeciwko ewentualnemu pukaniu do drzwi, tak do komentowania tego typu już mam bardzo wiele zastrzeżeń. Całe szczęscie, ze II tura już blisko.

 12. Po dzisiejszej debacie, rozmawiałam z Panem Orchowskim osobiście. Oboje doszliśmy do wniosku, iż w związku z tym, że komentarze na forum zaczęły przybierać postać nie taką jak powinny, co powoduje niepotrzebne i przesadzone konflikty, należy położyć temu kres. Postanowiłam zatem uczynić pierwszy krok. Ze swojej strony bardzo dziękuję wszystkim (i zwolennikom i przeciwnikom) za udział w wielu dyskusjach, a nawet sprzeczkach. Z nadzieją na to, że Pan Orchowski również poczyni w tym kierunku jakieś kroki – pozostaje mi napisać „Niech wygra lepszy”.
  Z poważaniem
  AK

 13. DO politycznie poprawnej;
  Jestem kim jestem, i jak widzisz jestem obserwatorem tutejszej sceny politycznej. Nie znam cię i cię nie oceniam, oceniam tylko Twoje wypowiedzi. Jak widać nie lubisz krytyki, a jednak należy jej słuchać, bo jest obiektywna i może Cię zmotywuje do wyciągnięcia właściwych wniosków. Natomiast to że cały czas piszesz i cały czas o p. Pleśniak, to poważnie nie służy jej kampani. Poprostu staje się nudne.
  Ciekawe są Twoje rozmowy z p. Orchowskim??? To już poza forum działasz? Dziwne…
  Właściwie to już mnie to nie interesuje.
  Poprostu na tym forum jest jedna wielka kampania.
  Chyba zdecyduję sam, kogo wybiorę, bo te wypowiedzi tu nic nie dają.

 14. Do politycznie poprawny.Jesteś zwykłym d… jak nie wiesz że wójt może mieć wykształcenie nawet podstawowe. Ty nawet pełnego podstawowego nie masz.Takie chodzą słuchy.

 15. Tak źle i tak niedobrze. Ludzie zastanówcie się czego chcecie. jak się z Wami kłóci jest źle a jak próbuje skończyć konflikt jest jeszcze gorzej. Nie macie co robić i się zwyczajnie czepiacie.

 16. Pani Arleto , do końca nie wiedziałem na kogo zagłosować , wybrałem Panią , nie jest Pani zamieszana w sprawki PSL-u i mam nadzieje że Gmina stanie na nogi , pierwszy do zmiany oczywiście przyboczny Kaszni ! Później prosze zając się resztą urzędu!

 17. To jest skandal!!!! P. Arleta w wybory agitowała, woziła wyborców samochodami namawiając aby na nią głosowali!!!!! Załatwiła klerykom tymczasowe zameldowanie i przywiozła ich samochodem na głosownie – to jest policzyna porażka – p. Arleto taka z Pani katoliczka? Dla mnie to zwykłe oszustwo i powinien ktoś tą sprawą sie zająć!!!!!
  Redakcjo zajmij się tym !!!!!!

 18. a ciekawe co teraz się stanie z pewnym wąsatym panem z gminy. ja również mógłbym zająć jego stanowisko, w końcu przeczytać przepis z kartki to ja też umiem:)

 19. Ty obserwator jak patrzyłeś,że nie widziałeś tych z PSL jak swoich wozili na wybory!Daj sobie oczy zbadać!Co do Twoich wywodów ma katolicyzm?Ale Cię porąbało chłopie!Daj się zbadać i zacznij leczyć.

 20. do oserwatora …a Kasznia to nosił wyborców na plecach a Orchowski w przebraniu renifera wiózł na saniach…a kot palił fajkę Ala ma kota a kot ma pchły i nosi je za darmo SKANDAL!!!

 21. wiocha to wiocha!!!! Do roboty a nie wytykacie jacy wszyscy przed wielką damą Pleśniak byli źli – zróbcie wszystko żeby było lepiej:)))) Tylko błagam – do URZĘDU GMINY chodzi się schludnie ubranym, nie wypada …. w gumowcach!!!!! Ale to chyba człowiek p. Wójt????

 22. widzę bezśilność PSL-u i to że nie mogą pogodzić się z przegraną na temat protestu informuje że wg przepisów może głosować każdy zamieszkały w gminie a nie zameldowany więc księża byli na głosowaniu zupełnie legalnie no i do głosowania dopisanych było 18 a głosowało ich 16 a wygrana byla 19 więc co to zmienia po za kosztami w waszym portfelu panowie z PSL-u. Rozmawiałem z księdzem który przywoził na głosowanie kleryków mówił że jechali w takim skladzie ze Szczecina z jakiegoś zjazdu i byli kilka minut przed 21 w liczbie 16 więc myślę że czy tak czy tak to pani Arleta ma i tak spokojne święta.

 23. a i kurier słupecki stronnicz gazeta chyba bo takiego komentażu nigdy nie umieści wbrew paną z PSL-u

 24. popieram w zupełności wypowiedź autora „śmiech”
  dajcie jej trochę czasu a z pewnością będziecie zadowoleni
  na bank nie będzie gorzej niż z poprzednim włodarzem

 25. P.Zieliński jest ktoś chętny co ma wiele na Pana temat do powiedzenia ciekawych rzeczy może już wkrótce tak na 100% ludzie przejrzą na oczy kim jest wyżej wymieniona postać i czym zajmowała się dawniej.Chamskie i kłamliwe zagrywki Pan stosuje i może czas na rewanż.Myślę,że gazeta słupecka bedzie zainteresowana,a jeśli nie znajdzie się inna instytucja ale na to przyjdzie czas!

 26. Również popieram :ŚMIECH
  Myślę,że tym razem PSL będzie musiał pogodzić się z faktem,że nie będą mieli już możliwości bardziej zadłużyć i zniszczyć gminę Lądek to dzięki nim mamy taką opinię a nie inną.

 27. „a i kurier słupecki stronnicz gazeta chyba bo takiego komentażu nigdy nie umieści wbrew paną z PSL-u”
  – prosiłbym o napisanie tego jeszcze raz, PO POLSKU!

 28. starałem się napisać w waszym języku bo po Polsku wyborcy do panów z PSLu mówili 20 lat i nic to może trzeba w prymitywnym języku w takim jakim sami się posługują

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *