Dlaczego warto korzystać z żelów na oparzenia?

23 maja, 2023
Niestety, oparzenia się zdarzają, choć najczęściej z naszej winy. Dzieje się to szczególnie podczas gotowania posiłków, gdzie czasem musimy przelać gorącą wodę, a drobne wpadki się zdarzają, ale kończą się poparzeniem. Jeżeli nie jest to poważne oparzenie, to można postarać się o zastosowanie preparatów uśmierzających ból i pozwalających skórze na powrót do pełnej sprawności. Taką rzeczą jest żel do oparzenia, o którym powiemy sobie więcej w naszym tekście.
Żele na oparzenia działają naprawdę szybko

Wiele osób może mieć realne opory przeciwko stosowaniu różnych produktów na oparzenia. Zimna woda i przykładanie lodowatych kompresów to skuteczne rozwiązanie, jednak korzystanie z żelów na oparzenia sprawi, że zaczerwienie i ból znikną o wiele szybciej niż nam się wydaje. Są również inne alternatywy do stosowania żelu, jednak są one mniej skuteczne. 

Żele na oparzenia działają szybko, chociaż nie można zbyt długo czekać z aplikacją na bolące miejsce. Oczywiście, można najpierw zwilżyć oparzone miejsce lodowatą wodą, jednak żel na oparzenia posiada wyciągi, które pobudzają metabolizm tkanki łącznej i zapobiegają tworzeniu się blizn po oparzeniu. Niektórzy preferują piankę, jednak z ego miejsca musimy powiedzieć, że dobry produkt powinien zawierać przynajmniej 10% pantenolu.

Żele na oparzenia są dostępne w każdej aptece

Ogromnym plusem żeli na oparzenia jest to, że są dostępne w każdej aptece. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdego z oparzeń, ponieważ dzieją się w różnych, czasem najmniej oczekiwanych sytuacjach, natomiast zawsze warto kupić go i mieć w swojej domowej apteczce. Może się nawet okazać, że będzie nam potrzebny raz na kilka lat, jednak lepiej go mieć aniżeli reagować dopiero wtedy, kiedy pojawi się oparzenie.

Trzeba zaznaczyć, że okres letni jest czasem, gdy na żele na oparzenia jest większe zainteresowanie, ponieważ upały dają nam się tak we znaki, że przychodzimy do domu zbyt mocno opaleni. Dotyczy to w szczególności tych, którzy idą na plażę i spędzają na niej zbyt wiele czasu. Ten, kto chociaż raz miał okazję, żeby zbyt mocno się opalić ten wie, że jest to mocny ból, który powoduje nieprzespane noce. Dlatego też nie chcąc cierpieć tych mąk, bo tak to trzeba powiedzieć, jak najbardziej warto mieć żel na jakiekolwiek oparzenie. Może być to przecież oparzenie wrzątkiem, poparzenie się czymś gorącym, jak np. w przypadku robienia grilla.

Żel sprawia, że rana goi się znacznie szybciej, chociaż nie można zapomnieć o tym, że rana nie może być „chowana” pod odzieżą, więc jeżeli jest mozliwość, to przede wszystkim należy pozostać w domu, nie narażać rany na działanie promieni słonecznych i pozwolić skórze odpocząć i się zregenerować. 

Żele na oparzenia są bardzo tanie i bez recepty

Szukając kolejnych zalet żeli na oparzenia, nie sposób nie zauważyć ich niskiej ceny. Zdecydowaną większość produktów zakupimy za raptem kilkanaście złotych, co w stosunku do ich szybkiego działania jest naprawdę dobre. Dzięki temu nie będzie sytuacji, w której nie będzie kogoś stać na to, żeby poradzić sobie z poparzeniem.

Niska cena żeli na oparzenia to nie tylko jedyna zaleta, ponieważ jest tak dużo produktów, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Żele do gojenia ran czasem kosztują nawet mniej niż 10 zł, a taka tubka zdecydowanie wystarczy na kilka, jak nie nawet kilkanaście posmarowań. Poparzenia nie są codziennością, jednak zawsze lepiej mieć w apteczce żel za niewielkie pieniądze niż cierpieć już po fakcie. Nie trzeba też żadnej recepty, żeby go kupić, więc wystarczy tylko poświęcić trochę pieniędzy i swój czas, żeby go mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *