Dzień Podchorążego w Kawnicach

8 grudnia, 2015

Dowództwa: 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego i 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza wzięły udział w uroczystościach z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego i Dnia Podchorążego w Kawnicach k. Konina

Dowódca 3. Skrzydła płk pil. Krzysztof Walczak, dowódca 33. Bazy płk pil. Mieczysław Gaudyn, ich zastępcy i szefowie sztabu z obu jednostek wojskowych oraz wojskowa asysta honorowa z 33. Bazy wzięli udział w uroczystościach z okazji 185. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego oraz ustanowionego na pamiątkę tamtych wydarzeń Dnia Podchorążego. Uroczystości uświetnił udział występującego w swym pełnym składzie Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej. Patriotyczne uroczystości rozpoczęła Polowa Msza Święta, która odbyła się w ogrodzie kościoła Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach.

Następnie uczestnicy i przybyli na święto mieszkańcy Kawnic udali się pod pomnik „KU CZCI POLEGŁYCH I ZASŁUŻONYCH ZIEMI KAWNICKIEJ”, gdzie odbył się Apel Pamięci. Uroczystości zakończyły się salwą honorową w wykonaniu kompanii honorowej żołnierzy z Powidza i złożeniem kwiatów przez delegacje żołnierzy i samorządowców na czele z burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim i prezydentem Konina Józefem Nowickim. Z Kawnic uczestnicy uroczystości konno i bryczkami udali się do Bieniszewa, gdzie na błoniach żołnierze Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej wykonali pokaz kunsztu i umiejętności godnych ułanów II RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *