Gazety Lokalne to jest siła!

24 listopada, 2009
Marszałek Bronisław Komorowski podziękował Gazecie Słupeckiej
Marszałek Bronisław Komorowski podziękował Gazecie Słupeckiej

Marszałek Bronisław Komorowski podziękował Gazecie Słupeckiej za 20-lat budowy polskiej demokracji
„Wśród polskich gazet lokalnych widać wyraźnie podział kraju. Cieszę się, że tak wiele silnych tytułów wydawanych jest w Wielkopolsce. Chciałbym, żeby podobnie była na Mazurach” – powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podczas gali Local Press 2009, która odbyła się w piątek (20.11.) w Warszawie.

Wśród gazet – członków Stowarzyszenia Gazet Lokalnych wybrano najlepszą gazetę lokalną roku, którą została Sztafeta z Nowej Soli. Wcześniej prezes SGL Dominik Księski wydawca Tygodnika Pałuki mówił o problemach gazet lokalnych. Największym zagrożeniem jego zdaniem są… darmowe biuletyny wydawane przez samorządy.

I nie miał wcale na myśli publikacji zawierających uchwały rad gminnych, ogłoszenia urzędowe, czy komunikaty i zaproszenia dla mieszkańców, ale wydawnictwa, które tak jak gazety lokalne zawierają teksty dziennikarskie.

Antoni Macierewicz zapewnił Gazetę Słupecką, że nadal będzie tropił agentów WSI
Antoni Macierewicz zapewnił Gazetę Słupecką, że nadal będzie tropił agentów WSI

„One bardzo powoli stają się poważną konkurencją. Najpierw jest to zwykła bezpłatna gazeta, często chwaląca burmistrza, lub wójta. Potem zaczyna polemizować z gazetami niezależnymi, by na końcu przejąć rynek reklam. To bardzo nieuczciwe” – mówili wydawcy do marszałka Bronisława Komorowskiego. Czy uda się niezależną prasę lokalną ochronić przed zakusami lokalnych władz?

O tym będziemy dyskutować i przekonywać do swoich racji posłów w najbliższym czasie. Korzystając z obecności na święcie prasy lokalnej marszałka Komorowskiego zamieniłem z nim kilka słów. Gdy dowiedział się, że mała gazeta z Wielkopolski obchodziła w tym roku 20-lecie działalności pogratulował nam i podziękował, za pomoc w umacnianiu demokracji.

„Rola takich wydawnictw jest bardzo duża. Dzięki wam wiemy, że świat nie zaczyna się i kończy na Warszawie” – powiedział Bronisław Komorowski.

 1. Waldziu, a dlaczego nie masz fotki z żadnym z komuchów? Żartowałem… Super, że w warszawie doceniają nasz lokalny wysiłek. Zresztą nie tylko w w-wie. I pomyśleć, że nasza gazeta ze Słupcy ma już 20 lat. Tyle czasu jestem już poza miastem, ale zawsze z sentymentem wspominam Twoje Waldku teksty i relacje radiowe. Pozdrowienia i życzenia wielu, wielu sukcesów!

 2. Świńska grypa idzie w parze ze świńskimi biuletynkami, to i to niebezpieczne dla prawdy, samopoczucia, ale co z nich jest groźniejsze dla naszych mieszkańców?

 3. Panie Waldemarze, gratuluję zdjęć. Zdaje się, że były robione w gmachu Sejmu. Tylko niech Pan uważa, bo jak jednego gościa kiedyś wpuścili do tego budynku, to został tam do dziś…

 4. ..savoir vivre.. w tak pięknych okolicznościach przyrody i do tego niepowtarzalnych, marynarkę wypada zapiąć…
  Dotyczy marynarki z trzema guzikami, takiej np. jak na załączonym obrazku:
  Style zapianania guzików w marynarkach jednorzędowych są w zasadzie dwa.
  1. marynarka z trzema guzikami zapinana na środkowy guzik;
  2. marynarka z trzema guzikami zapinana na dwa górne guziki

  PS. (do redakcji) zwrócić na coś uwagę, nie znaczy obrażać!

 5. Ty gruby! weź się tak nie lansuj, bo i tak Gembarzewo cie czeka a tam spotkasz się z michem, rychem, zbychem i krzychem i wieloma innymi zacnymi mieszkańcami naszego grodu.

 6. ten ostatni komentarz pewnie ktos z kuriera pisal.
  troche im pomoglem y afera o dzwanach a oni olali kolejne tematy. o policji slupeckiej zmiestszanej w duzy biznes narkotykowy itp… moze gs to wezmie bo kurier klamie i nie pisze prawdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *