Gospodynie z Kowalewa w TV POLSAT

6 marca, 2010
TV Polsat zagościła w Gimnazjum w Drążnej
TV Polsat zagościła w Gimnazjum w Drążnej

W Kowalewie rosną zastępy nowych, dwujęzycznych gospodyń wiejskich
Nie sądziliśmy, że tak szybko powrócimy do tematu nauki języka niemieckiego przez gospodynie z Kowalewa Opactwa. Tematem zainteresowały się najpierw lokalne stacje telewizyjne, a następnie ogólnopolska komercyjna stacja POLSAT. Ekipa Polsatu, w minionym tygodniu, odwiedziła uczniów Publicznego Gimnazjum w Drążnej, gdzie uczy Aleksandra Kazuś-Wróblewska, a także gospodynie w Kowalewie Opactwie.

Z wielką przyjemnością i wręcz dumą słuchać było, jak Jarosław Gugała, prezenter Polsatu, w głównym wydaniu Wydarzeń o godz. 18.50, w środę 17 lutego, zapowiedział – Miło nam zaprezentować gospodynie z Kowalewa Opactwa, które za kilka tygodni będę przyjmować koleżanki z zaprzyjaźnionej gminy w Niemczech. Przygotowują się do tego bardzo solidnie.

Stacja pokazała fragment lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez germanistkę w Publicznym Gimnazjum w Drążnej. Wielkie to wyróżnienie dla całej szkoły i samej nauczycielki, która znana jest z niekonwencjonalnych metod nauczania, które przynoszą wymierne efekty. Pani Ola „rozkręciła” wymianę młodzieży, obecnie służy swoją wiedzą mieszkankom Kowalewa. My jesteśmy z młodej germanistki bardzo dumni, cała szkoła zapewne też.

Kamera zagościła także na lekcji w kowalewskiej remizie, a także w domu wójt Grażyny Kazuś. Głos w sprawie niecodziennych zajęć językowych zabrali także specjaliści, dla których lekcje w kowalewskiej remizie są dowodem, iż niechęć do Niemców to melodia przeszłości. Prof. Andrzej Sakson powiedział – Jeżeli chcą się uczyć języka dawnego wroga, to jest to pozytywny przejaw świadczący o otwartości naszego społeczeństwa. W Kowalewie rosną zastępy nowych, dwujęzycznych gospodyń wiejskich – zakończył relację Stanisław Wryk, reporter TV Polsat.

•••

Młodzież, gospodynie, wójt i młoda germanistka – wszyscy na szklanym ekranie wypadli znakomicie. Jeszcze raz ogromne gratulacje. Jesteśmy z Was dumni. Wśród krwawych, tragicznych i przerażających medialnych news’ów, historia o gospodyniach z Kowalewa jest niezwykle barwna, ciekawa i nietuzinkowa. Poza tym, to doskonała promocja Gminy Słupca, a w niej Kowalewa i Drążnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *