Jak ukryć kable w mieszkaniu?

24 marca, 2023

Lawinowy wzrost ilości urządzeń elektrycznych w naszych mieszkaniach sprawił, że w newralgicznych miejscach pojawiły się nieestetyczne plątaniny kabli. Potęgują bałagan, zaburzają harmonię, tarasują przejścia, a także są potencjalnym niebezpieczeństwem dla dzieci. Jak ukryć kable w mieszkaniu? Czy istnieją sposoby na gustowne zamaskowanie ich tworzące spójną całość z aranżacją wnętrza? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów na okiełznanie okablowania.

Jak ukryć kable w mieszkaniu?

Wbrew pozorom mamy naprawdę sporo możliwości na estetyczne ukrycie kabli w mieszkaniu. Na początek warto skrócić je do minimum, a następnie związać lub spiąć plastikowymi zaciskami. Tak przygotowane możemy bez problemu przykleić na tylnej ścianie szafki lub po jej spodniej stronie. Pamiętajmy, by pętle były sporych rozmiarów dzięki czemu unikniemy ich zginania i niszczenia. Dobrym sposobem są również specjalne rynienki, koszyczki i pojemniki dostępne w wielu sklepach. Montowane pod biurkiem lub meblami ułatwią nam sprzątanie podłogi. Bardziej estetycznym sposobem jest ukrycie ich w listwach przypodłogowych. Podobną funkcję pełnią listwy maskujące o wyjątkowych wzorach i kształtach, które dodatkowo stanowią ciekawy element dekoracyjny we wnętrzu.

Ukryj kable w listwie przypodłogowej!

Remont w domu i wymiana podłogi to doskonały moment na wymianę listew przypodłogowych z możliwością ukrycia kabli po ich wewnętrznej stronie. Ogromna różnorodność tego elementu wykończeniowego pozwala na idealny dobór listwy do panującej we wnętrzu stylizacji. Niskie, wysokie, zdobione lub gładkie bez trudu znajdziemy te, które w naszym wnętrzu sprawdzą się najlepiej. Nowoczesne listwy przypodłogowe wykonane z polistyrenu o wysokiej gęstości są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wody i wilgoci. Są również niezwykle proste w montażu, do którego wystarczy klej przeznaczony do tego typu materiału. Wiele modeli ma również możliwość zainstalowania na już istniejącym cokole, co pozwala zaoszczędzić nam czas na czasochłonne kucie. Większość dostępnych modeli posiada wariant FLEX, który pozwala dodatkowo na wygięcie i dopasowanie do nietypowego kształtu ściany. Listwy przypodłogowe pasują do każdej aranżacji począwszy od klasycznych poprzez skandynawskie, glamour aż po industrialne i nowoczesne.

Sztukateria ścienna – estetyczne rozwiązanie na nieestetyczne kable

Sztukateria ścienna to pierwszorzędny pomysł na ukrycie kabli we wszystkich eleganckich i nowoczesnych wnętrzach. Elastyczne, ozdobne profile montowane na ścianie pozwolą na dopasowanie ich do nieomal każdej powierzchni. Niezwykle odporne pozwalają na pomalowanie ich na każdy możliwy kolor bez obróbki wstępnej. Większość z nich posiada dodatkowo opcję montażu paska oświetleniowego LED, który dodatkowo uświetni stylizację. Listwy ścienne często mogą pełnić jednocześnie funkcję listwy przysufitowej oraz przypodłogowej dzięki czemu aranżacja stanie się spójna i harmonijna.

Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych i trwałych rozwiązań, które pozwolą nam na estetyczne zamaskowanie kabli plątających się po podłodze. Jeśli remont mieszkania przed nami warto rozważyć zakup sztukaterii ściennej oraz listew przypodłogowych pasujących do wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *