„Kochaj to, co robisz i rób to, co kochasz. Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku” – David Cuschieri

27 października, 2021

Rozmawiam z Jakubem Grzeszczakiem uczniem Szkoły Podstawowej w Ratyniu i zawodnikiem klubu RM Team. Jego pasją jest piłka nożna.

Od kiedy intersujesz się piłką?

– Od siódmego roku życia

A od czego to się zaczęło?

– Zawsze lubiłem grać w piłkę na lekcji wychowania fizycznego, więc zacząłem się nią interesować

Dlaczego akurat piłka nożna?

– Jest to najpopularniejszy sport na świecie. Głownie zachęcili mnie do niego koledzy.

Czy masz jakieś plany na rozwijanie swojego zainteresowania?

– Tak. Na ten moment trenuje w klubie RM Team w Lądku. Myślę, żeby po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuować naukę w szkole w Środzie Wielkopolskiej gdzie jednocześnie mógłbym trenować w Polonii Środa. Jest to klub dobrze rozwijający się i odkrywający wiele talentów.

W jaki sposób rozwijasz swoją pasję?

Uwielbiam grać w piłkę, dlatego każdą wolną chwile poświęcam jej. Trenuje nie tylko na trenigach klubowych, ale również na własnym podwórku.

Czy twój przyszły zawód jaki chcesz wykonywać będzie powiązany z Twoją pasją?

Mam nadzieję, że tak ponieważ bardzo dużo czasu poświęcam dla piłki i zawsze marzyłem o tym żeby zostać piłkarzem. Jestem jednak świadomy że w tym sporcie jest duże ryzyko jeśli chodzi o kontuzje dlatego nie zamykam się na inne możliwości. Interesuję się również geografią.

Czy kimś się inspirujesz (masz jakiś wzór do naśladowania)?

Moim idolem jest Lionel Messi (obecnie gracz Paris-Saint Germain)

Dlaczego akurat on? Co go wyróżnia?

Wyróżnia go świetny drybling , szybkość i rzuty wolne. Pomimo, że zmagał się z niedoborem hormonu wzrostu , to nie poddał się i rozwijał swoją pasję a teraz jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Uważam, że wytrwałość w dążeniu do celu to bardzo dobra i ważna cecha.

Czy jesteś zadowolony z gry w RM Team?

Tak, ponieważ chodzi tam wielu moich przyjaciół, dobrze się czuję w tym klubie i mogę jednocześnie realizować swoje zainteresowanie piłką i zdobywać nowe umiejętności.

Czy chciałbyś coś dodać?

Jedyne co mogę jeszcze dodać to, że zachęcam wszystkich do spełniania swoich marzeń i rozwijania pasji, bo to daje naprawdę dużo zadowolenia i satysfakcji.

Dziękuje za rozmowę i poświęcony czas.

Bartosz Grzeszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *