Kto nie chce ulicy Smugowej?

28 listopada, 2009
ul. Smugowa
ul. Smugowa

Mieszkańcy żądają 100 zł za metr
Szansa na zbudowanie w krótkim okresie ulicy Smugowej nieoczekiwanie się oddala. Winni temu są mieszkańcy ulicy, którzy żądają za kawałek swojego terenu pod ulicę 100 zł za metr kwadratowy. ,,Pięciu właścicieli posesji żąda odszkodowań dalece odbiegających od porozumień z pozostałymi właścicielami gruntów. Chcą bowiem 100 zł. za metr” – mówi wiceburmistrz Tomasz Garsztka.

Na sprzedaż nieruchomości pod budowę ulicy Smugowej wyraziło zgodę i protokoły uzgodnień podpisało 10 właścicieli na łączny obszar 1119 m. kw. Odszkodowanie za wykupywane grunty uzgodniono ze stronami na kwotę 20 zł. za metr. Termin zawarcia z nimi umów notarialnych ustalono na 18 listopada. ,,Niestety, inwestycja odsunie sie w czasie” – mówi wiceburmistrz Tomasz Garsztka.

Jego zdaniem miasto jest bardzo zainteresowane wykupem terenów pod budowę ulicy, ale nie może on zrozumieć dlaczego część właścicieli posesji, chce zarobić na miejskiej inwestycji. ,,Przecież ta ulica będzie służyła przede wszystkim jej mieszkańcom” – mówi. W tej chwili na sprzedaż wydzielonych pod budowę ulicy działek nie zgodziło się 11 właścicieli nieruchomości. Kilku chce 100 zł. ze metr ziemi, a w dwóch przypadkach nieruchomości nie posiadają uregulowanego statusu prawnego. Co dalej? Miasto jest zainteresowane wykupem tych gruntów i jest gotowe na dalsze negocjacje.

,,Zawsze w ostateczności jest specustawa” – mówi wiceburmistrz Garsztka. Jedno jest jednak pewne, z powodu tego sporu ulica Smugowa w nowym kształcie w najbliższym czasie nie powstanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *