Mieczownica: Gminno-powiatowe obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 maja, 2021

3. maja po południu na placu przy pomniku powstańców w Mieczownicy odbyły się gminno-powiatowe obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zainaugurowała je Msza Św. polowa odprawiona przez ks. dziekana Tomasza Rysia oraz proboszcza z Giewartowa ks. Jacka Dziela. 

Gmina Ostrowite, po kilku latach przerwy, wróciła do tradycji odprawiania Mszy Św. polowej przy pomniku w Mieczownicy. Nie przeszkodziła nawet deszczowa pogoda. Na uroczystości zjawiły się delegacje z powiatu oraz gminy Ostrowite, na czele ze starostą Jackiem Bartkowiakiem i wójtem Mateuszem Wojciechowskim, poczty sztandarowe OSP i Szkół Podstawowych z terenu gminy Ostrowite, delegacja z trzemeszeńskiej szkoły, której uczniowie zginęli pod Mieczownicą oraz okoliczni mieszkańcy. 

Po zakończonej eucharystii wójt Mateusz Wojciechowski przybliżył zgromadzonym historię walk o wolność jakie toczyły się na terenie gminy Ostrowite, a dh Henryk Jankowski odczytał Apel Poległych. Obchody zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem powstańców.

Ewelina Dzikowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *