Niedziela Palmowa w Kozalu

25 marca, 2016

Uroczysta procesja z palmami przy dźwiękach „Wjeżdża Król nasz” i kucyk – tak wyglądała Niedziela Palmowa w Parafii pw. Bł. Michała Kozala w Słupcy. Po wieczornej Mszy Św. zaś, podopieczni parafialnego „Caritas” zasiedli do wspólnego posiłku wielkanocnego.

Niedziela Palmowa jak co roku w Parafii pw. Bł. Michała Kozala w Słupcy rozpoczyna się poświęceniem palm i uroczystą procesją. Również i w tym roku, licznie przybyli wierni, dzierżąc w dłoniach wielkanocne palmy wyszli wokół kościoła śpiewając pieśń „Wjeżdża Król nasz Jezus cichy do Jerozolimy” i tym sposobem upamiętniając wjazd Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium. Jednak pewną nowością była obecność „oślęcia”, na którym Jezus wjeżdżał do miasta. Oczywiście w naszym przypadku nie był to osiołek, a kucyk o imieniu Czesław, który był nie lada atrakcją. Ci, którzy nie zdążyli zrobić swojej własnej palemki, mogli ją także zakupić pod kościołem.

Tego dnia również, podopieczni parafialnego „Caritas”, osoby samotne i starsze po wieczornej Mszy Świętej zebrały się w świetlicy parafialnej, by zjeść wspólnie posiłek wielkanocny. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i życzeń oraz panowała iście świąteczna atmosfera. W spotkaniu uczestniczyli poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Ostrowski oraz dyrektor CARITASU Gniezno ks. Krzysztof Stawski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *