Nielegalny alkohol i papierosy

24 lutego, 2010
Kolejny sukces policji
Kolejny sukces policji

Kolejny sukces policji
Słupeccy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą rozbili dwie kolejne grupy, które handlowały na terenie powiatu słupeckiego nielegalnym alkoholem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. W domach sprawców podczas przeszukań znaleziono 2000 paczek papierosów, 4,5 kg tytoniu i 180 litrów spirytusu. Z kontrabandą walczyli także funkcjonariusze drogówki, którzy podczas wspólnej akcji z Urzędem Celnym i Strażą Graniczną na drodze krajowej nr.92 ujawnili samochód pełen papierosów bez znaków akcyzy.

Od 10 do 12 lutego zespół do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Słupcy przeprowadził dwie akcje w gminie Zagórów i Słupca skierowane przeciwko osobom handlującym nielegalnym alkoholem i papierosami. Policjanci od dłuższego czasu obserwowali osoby podejrzewane o trudnienie się tym procederem. Wspomagani przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali mężczyznę, który przewoził w bagażniku swojego samochodu kilkadziesiąt plastikowych butelek z nielegalnie pozyskanym spirytusem.

Dodatkowe sprawdzenia z domu sprawcy pozwoliły zabezpieczyć kolejne butelki z alkoholem oraz papierosy. Drugim sukcesem policjantów było zatrzymanie mieszkanki gminy Słupca oraz jej „współpracownika” z gminy Golina. Osoby te od dłuższego czasu handlowały papierosami zagranicznych marek bez polskich znaków skarbowych. W każdym przypadku sprzedający stworzyli dobrze funkcjonujące siatki osób rozprowadzających i kupujących używki.

Na podstawie wstępnych wyliczeń stwierdzono uszczuplenie dochodów państwa na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy zł. Trwające postępowanie ma określić skalę procederu i ujawnić wszystkie osoby zamieszane w sprawę. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty o przestępstwa z kodeksu karno-skarbowego i Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grożą im wysokie grzywny, kodeks przewiduje też karę pozbawienia wolności do lat 3.

Na poczet przyszłych kar organy ścigania zabezpieczyły mienie podejrzanych w kwocie 20 tys. zł. 11 lutego z kontrabandą walczyli także funkcjonariusze drogówki. W miejscowości Wilczna, podczas wspólnej akcji z Urzędem Celnym i Strażą Graniczną, na drodze K92 podczas działań kontrolno blokadowych ujawnili samochód pełen papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca z Darłowa przewoził swoim VW LT 19 foliowych worków z 400 sztukami paczek papierosów znanej marki bez znaków akcyzy oraz 20 kg tytoniu.

  1. Muszę przyznać się robicie coraz lepszą stronę internetową, świetna graficzna strona oraz nowinki techniczne- newsletter, facebooki, nasza klasa itd. Gratulacje i pozdrowienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *