Oficjalnie otwarty!

6 października, 2017

Słupecki Pumptrack został oficjalnie otwarty. Impreza przyciągnęła tłumy dzieci i młodzieży, a prócz próbnych jazd, zgromadzeni mogli podziwiać pokaz jazdy Szkółki BMX oraz zostać posiadaczami pumptackowych koszulek.

Pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerze, deskorolce, rolkach i hulajnodze, będący zwycięską inwestycją w Budżecie Obywatelskim 2017, stanął w miejscu dawnego Amfiteatru.

W sobotę (30.09.) właśnie tam odbyło się oficjalnie otwarcie obiektu. Impreza przyciągnęła tłumy dzieci i młodzieży, które dosłownie nie opuszczały toru choćby na minutę. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Michał Pyrzyk oraz inicjator projektu Wojciech Lisiak.

– Czy to była trafna inwestycja? Myślę, że to jest pytanie retoryczne, bo liczba nas tutaj wszystkich zgromadzonych dzisiaj i liczba osób korzystających z toru od czasu oddania świadczy o trafności inwestycji. Sądzę, że od przyszego roku tor będzie odwiedzany nie tylko przez rowerzystów, czy skejtów, bo tutaj nieopodal powstanie również plac zabaw oraz promenada łącząca to miejsce ze stawkiem, także myślę, że to będzie takie dobre miejsce, by się zatrzymać i aktywnie spędzić czas- mówił burmistrz.

– Jeszcze nie do końca mogę uwierzyć, że to zrobiliśmy. Mam nadzieję, że Pumptrack idealnie wpisze się w ideę Budżetu Obywatelskiego, bo właśnie po to on jest i takie projekty powinnym być w jego ramach realizowane. Ja mogę dodać ze swojej strony, że zrobię wszystko, aby działo się tu jak najwięcej, a do wszystkich apeluję i proszę o rozważne korzystanie z tego toru- dodał Lisiak.

W tym miejscu podziękował również wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Pumptracka. Częścią wydarzenia był także pokaz jazdy Szkółki BMX z Poznania, a wśród dzieci i młodzieży rozlosowano pamiątkowe koszulki ufundowane przez Urząd Miasta w Słupcy. Ci zaś, którzy stracili siły jeżdżąc na torze mogli zregenerować je przy stanowisku gastronomicznym Food Truck Central Park. Zabawa była tak dobra, a chętnych tak wielu, że impreza trwała do zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *