Pijany słupecki piłkarz rozbił radiowóz

18 kwietnia, 2013

Pochodzący z Naprusewa (gm. Ostrowite ) Zdzisław K., przewodniczący rady powiatu gnieźnieńskiego, w nocy ze środy na czwartek (10/11.04.) został zatrzymany przez policję do kontroli. Kiedy funkcjonariusze poprosili go, by wysiadł, zaczął uciekać. Uszkodził radiowóz. Okazało się, że prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania doszło około godz. 1 w nocy na ul. Roosevelta w Gnieźnie. Przy okazji rutynowej kontroli u kierowcy audi A6 policjanci wyczuli alkohol. Gdy poprosili mężczyznę o wyłączenie silnika i opuszczenie pojazdu, kierujący odjechał w kierunku Jankowa Dolnego. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po chwili kierowca Audi skręcił w ulicę Rycerską i zatrzymał auto. Funkcjonariusze zaparkowali radiowóz za Audi, które cofając uderzyło w lewe, przednie drzwi policyjnego pojazdu. Kierowcą okazał się Zdzisław K. – polityk SLD, przewodniczący rady powiatu gnieźnieńskiego. Zdzisław K. dwa lata temu starał się o mandat senatorski, wtedy to opowiadał o swoim pochodzeniu:

„Urodziłem się w powiecie słupeckim, a konkretnie we wsi Naprusewo gmina Ostrowite. Do szkoły podstawowej chodziłem w Sierniczu Wielkim i ten okres wspominam najmilej. Po podstawówce przez dwa lata również uczęszczałem do Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *