Powidz. Nowy rok szkolny z nowym dyrektorem

7 września, 2021

1 września w murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Powidzu uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny. Wydarzenie odbyło się w dwóch turach: dla klas I-IV oraz klas V-VIII.

Gości powitał i rozpoczął inaugurację nowego roku szkolnego wicedyrektor placówki Sławomir Skudzawski. Wójt gminy Powidz Jakub Gwit życzył uczniom, aby nowy rok szkolny obfitował w wytrwałą naukę i zdobywanie umiejętności, ale też w możliwości wspólnego spędzenia czasu, rozmowy, dzielenia się radościami, aktywność fizyczną. Poinformował o możliwościach uzyskania stypendiów sportowych i naukowych.

Obowiązki dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego objęła Anna Wierzbicka otrzymując z rąk wójta akt powierzenia tego stanowiska oraz życzenia zdrowia i wytrwałości. Przypomnijmy, że pani Anna pod koniec kwietnia wygrała konkurs na to stanowisko. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku: Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Od 2011 r. pracowała w Zespole Szkół im. o. M. Żelazka w Chludowie – Filia w Golęczewie. W  latach 2018-2019 pełniła funkcję kierownika filii. Ma doświadczenie m.in. jako nauczyciel akademicki na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie. Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in. w zakresie pedagogiki Marii Montessori oraz studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie.

Gratulacje na ręce Anny Wierzbickiej skierowali również: Przewodniczący Rady Gminy Filip Muszyński, uczniowie, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz długoletnia dyrektor szkoły Grażyna Niedzielska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *