Powstanie „super baza”

16 lutego, 2010
Jednostka wojskowa
Jednostka wojskowa

Jednostka wojskowa
Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego gen. bryg. pil Tadeusz Mikutel spotkał się z Wojewodą Wielkopolskim Piotrem Florkiem. Wizytę złożył wraz z z Dowódcą 33. Bazy Lotniczej płk pil Lesławem Dubajem. Tematem rozmowy były sprawy dotyczące rozwoju powidzkiego garnizonu oraz nieuregulowana sytuacja gruntów.

,,Przedstawione kwestie spotkały się z dużym zainteresowaniem Pana Wojewody i chęcią udzielenia jak najdalej idącej pomocy w rozwiązaniu spraw gruntów. Obecnie trwa reorganizacja jednostek lotniczych bezpośrednio podległych Dowództwu 3. SLTr w Powidzu. Od pierwszego lipca rozpocznie funkcjonowanie 33. Baza Lotnictwa Transportowego.

Będzie to jedna z dwóch tak zwanych ,,super baz”. Druga tego typu jednostka powstaje w Krakowie” – podkreślił oficer prasowy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego – kpt. Robert Kozłowski. Na spotkaniu nie obyło się także bez omówienia – najbardziej palącej obecnie kwestii, dającej się we znaki już chyba wszystkim – tegorocznych problemów związanych z zimą.

Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego zapewnił wojewodę o gotowości podległych jednostek wojska do pomocy w sytuacji zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *