Prasa do słomy wciągnęła rękę rolnika

7 sierpnia, 2012

Po godzinie 20.00, w niedzielę 5 sierpnia, w Strzałkowie na ul. Pułaskiego, podczas wykonywania prac polowych, wypadkowi uległ 45-letni mieszkaniec Graboszewa, gm. Strzałkowo. Maszyna do wiązania słomy wciągnęła rękę mężczyzny, który nieumyślnie włożył ją do jej wnętrza.

Strażacy z PSP Słupca prawie 2 godziny próbowali uwolnić mężczyznę, który po zakończeniu akcji został przewieziony do szpitala w Koninie – lekarz stwierdził wyrwanie reki w barku, złamania i uszkodzoną tętnicą.

Stanowisko dowodzenia PSP Słupca zgłoszenie o wypadku na polu w Strzałkowie otrzymało o godz. 20.17. Skierowano wówczas dwa wozy bojowe JRG Słupca i OSP Strzałkowo, zadysponowano także policję i pogotowie. Akcja ratunkowa rozpoczęła się ok.20.30.

Kiedy dotarliśmy na miejsce już z daleka widać było światła wozów strażackich, które oświetlały miejsce zdarzenia – pole przy ul. Pułaskiego. Jak się dowiedzieliśmy od licznie zgromadzonych mieszkańców najbliższej okolicy, mężczyzna – rolnik z Graboszewa, prowadził traktor, do którego była przymocowana maszyna do zbierania i rolowania słomy.

– Zdążył jedynie zrolować kilka balotów i koniec…

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *