Publiczna krytyka lekarzy!

8 marca, 2011
Radny Kowalewski skrytykował zagórowską przychodnię zdrowia
Radny Kowalewski skrytykował zagórowską przychodnię zdrowia

Do tej pory niezbyt często na forum sesji Rady Miejskiej zajmowano się trudnym tematem, jakim jest funkcjonowanie służby zdrowia na terenie miasta i gminy Zagórów. Opiekę medyczną skrytykował radny Kowalewski, którego spotkała niemiła niespodzianka.

Radny z Myszakówka spytał burmistrza, jak to jest w Zagórowie ze służbą zdrowia. Miał okazję przekonać się o braku pielęgniarki, która mogłaby dać natychmiast zastrzyk osobie niepełnosprawnej, wysyłaniu pacjenta do przychodni specjalistycznych we Wrześni i ogólnym braku solidnej i fachowej opieki lekarskiej. Skoro temat został wywołany publicznie, dodać należy masowe niezadowolenie pacjentów ze świadczonych usług w zagórowskiej przychodni. Ludzie skarżą się na brak kontaktu lekarza z pacjentem (jeden z nich w ogóle nie patrzy na chorego, a słuchawkami bada przez gruby sweter).

Brak też fachowej opieki pediatrycznej. Jest pani doktor, ale nie w każdej godzinie i porze. Pisały do nas matki dzieci, które masowo odsyłane były do szpitala, w wątpliwej diagnozie o ciężkim przypadku. Burmistrz westchnął na boleści płynące z ust radnego Kowalewskiego i stwierdził, że w Zagórowie potrzebna jest debata o służbie zdrowia.

„Jest to firma prywatna, a rola władz samorządowych jest niewielka. Panaceum na wszystko jest konkurencja, która może poprawić sytuację” – dodał Wiesław Radniecki. Jak poinformował w tym temacie burmistrz, konkurencja ma szansę wejść na rynek bardzo szybko. Pozwolenie na budowę przychodni zdrowia otrzymał Przemysław Dropiński, który planuje zrealizować inwestycję na miejscu dawnego budynku mleczarni. Obiekt, który od lat straszył, zniknął w ciągu kilku dni z powierzchni ziemi.

Pacjenci mają nadzieję, że jeśli taki ośrodek zdrowia tu powstanie, będą mieli alternatywę na lepsze leczenie. Warto dodać, że przygotowane pomieszczenia na specjalistyczne gabinety lekarskie mają także właściciele apteki przy ulicy Pyzdrskiej. To pokaźny gmach, który także można zaadoptować na potrzeby służby zdrowia. Póki co, najlepiej jest w ogóle nie chorować…

  1. Nowa przychodnia bardzo potrzebna . To jest najważniejszy problem mieszkańców. Bo opieka medyczna jest w tej chwili straszna. Prosic Boga żeby tylko nie chorowac. Dostac skierowanie na badania to rzecz nieosiągalna.Starsi pewno zmiany nie doczekają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *