Rząd zamyka wszystkie szkoły, przedszkola i placówki kulturalne

11 marca, 2020

Podczas konferencji prasowej Kancelarii Premiera Rady Ministrow jaka przed chwilą się odbyła, premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju. Szkoły definitywnie zostaną zamknięte od poniedziałku (16.03) na okres dwóch tygodni.

– Jeżeli ktoś ma możliwość, niech nie posyła dzieci już od jutra. Do piątku nauczyciele będą pełnili dyżury opiekuńcze w szkołach. Od poniedziałku wszystkie szkoły podstawowe, przedszkola, żłobki, szkoły średnie i wyższe zostaną zamknięte. Chcemy zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Te dwa tygodnie to nie czas na wyjazdy i spotkania. Spędźmy je w domach. Nie popełnijmy błędu jak we Włoszech, gdzie młodzież podczas wolnych dni wychodziła do klubów i restauracji. – apelował premier Morawiecki.

Zamknięcie szkół nie powoduje zmiany w kalendarzu szkolnym. Terminy egzaminów, rekrutacji czy wakacji nie ulegają zmianie.
-Nasze zachowania codzienne muszą się zmienić. Podawanie ręki zamieniamy na podawanie łokcia – prosili ministrowie.
– Na dziś nie ma pasma zakażeń koronawirusem, nasze działania są wysoce wyprzedzające, bo chcemy zapobiec powstaniu masowych zachorowań – uspokajał minister zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *