Spływ kajakowy – Piława 2019

31 lipca, 2019

25-26 lipca odbył się VI spływ kajakowy „Piława 2019” zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie w ramach projektu „Wakacje 2019 z MGOK”.

Po Piławie, jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce, pływało 38 kajakarzy, jednocześnie podziwiając dziewiczą i „amazońską” przyrodę Pojezierza Wałeckiego. Kajakarze przepłynęli 32 km na odcinku Starowice-Nadarzyce-Szwecja. Główne miejsce biwaku znajdowało się w Nadarzycach.

– Dotychczas pływaliśmy po Warcie, ale stwierdziliśmy, że najwyższy czas popływać na innych rzekach. Dzięki uprzejmości i pomocy Tadeusza Raczkowskiego, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, wytrawnego turysty i kajakarza, udało się ułożyć dwudniowy program spływu po malowniczej Piławie. Kochamy Wartę, ale nie da się ukryć, że Piława zrobiła na nas niesamowite wrażenie. To piękna, pełna zakrętów, bujnej roślinności i pochylonych drzew rzeka, która idealnie nadaje się na kajakowanie- powiedział Łukasz Parus, dyrektor MGOK Zagórów.

– Nie sądziłem, że w Polsce są takie piękne rzeki. Płynąc nasuwały się skojarzenia z Amazonką. Najfajniejsze były przeszkody w postaci wystających z wody kamieni i korzeni. Trzeba było je umiejętnie omijać, a nawet co jakiś czas wysiąść z kajaka i go przenieść. Biwakowaliśmy trzy metry od rzeki. Poranna gęsta mgła przywitała nas w drugim dniu spływu- podzielił się wrażeniami jeden z kajakarzy.

MGOK serdecznie dziękuje wszystkim kajakarzom za wzięcie udziału w spływie. Szczególne podziękowania kieruje do Tadeusza Raczkowskiego, Magdaleny Waszak z firmy MAŁE CO NIECO oraz Tomasza Śniega, właściciela sklepu mięsnego ŚNIEG w Zagórowie, za pomoc w zorganizowaniu niezapomnianej eskapady.

(mgok) Fot. Magdalena Marszałkowska, Tadeusz Raczkowski, mgok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *