Sprzedawał gołębie – oszukał setki osób

16 marca, 2010

Zamieszany w „przekręt”
Jeden z mieszkańców Witkowa znalazł sobie dobry sposób na szybki i łatwy zarobek. Niestety wpadł po oszukaniu kilku osób. Mężczyzna sprzedający sprzęt do hodowli i żywe zwierzęta zgarnął duże pieniądze od setek ludzi. Sprawa rozbija się o gołębie pocztowe.

Takiego śledztwa słupecka prokuratura jeszcze nie prowadziła. Mężczyzna z Witkowa sprzedawał poprzez internet sprzęt specjalistyczny dla hodowli gołębi pocztowych, oraz same gołębie wysokiej rasy. W internecie miał całkiem niezłą ofertę, którą skusił wiele osób. Zdjęcia zwierząt wprowadzały jednak potencjalnych klientów w błąd ponieważ… zwierząt wcale nie było.

Mężczyzna tłumaczył się, że nawiązał współpracę z Holendrem, który nie przysłał mu zamówionych gołębi i sprzętu. Jak mówi prokurator Marek Kosmalski: „Z tego co wstępnie jest ustalone poszkodowanych może być nawet 400 osób. Proceder trwał mniej więcej od września ubiegłego roku.

Kilku się zgłosiło, w internecie pojawiła się o tym informacja i wtedy wszystko ruszyło. Niektórzy zostali oszukani na kilka tysięcy złotych.”

  1. Znam jednego co hodował gołębie. Nazywał się… Wichura? tylko że grał w alternatywach… tak, to był Balcerek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *