Triumfują: Bartkowiak, Wyszyński, w finale Stodolny-Hierowski

13 września, 2016

14287775_1278652772169318_868080650_nPrzez cały tydzień tenisiści rozgrywali na słupeckich kortach pojedynki w ramach Mistrzostw Słupcy w Tenisie Ziemnym. Wśród kobiet najlepsza okazała się Jolanta Bartkowiak, pokonując Vivien Bekalarek 7-5, 7-5 oraz Marzenę Wojtkowiak 6-1, 6-1. Drugie miejsce zajęła Vivien Bekalarek, która zwyciężyła Marzenę Wojtkowiak 7-5, 6-4.

W kategorii mężczyzn powyżej 50 lat mistrzem okazał się Henryk Wyszyński, który najpierw pokonał Henryka Ziółkowskiego 6-0, 6-2 a następnie Krzysztofa Kurzawę 3-6, 6-4, 6-4 a w finale Stanisława Kryściaka z Kłodawy 6-2, 6-3. Ten ostatni w pierwszej rundzie wygrał z Ryszardem Karasińskim 6-3, 3- 6, 6-3 a w drugiej z Jackiem Zatylnym 7- 5, 6-1.

Najwięcej bo 12 zawodników wystąpiło w kategorii open. Ostatecznie w finale, który rozegrany zostanie w tym tygodniu spotkają się Rajmund Stodolny z Przemysławem Hierowskim. Stodolny w drodze do finału pokonał Janusza Ansiona 7-5, 6-2 i Wojciecha Dranikowskiego 6-3, 6-1. Natomiast Hierowski wygrał najpierw z Michałem Sobutką a następnie Adamem Bartkowiakiem 6-0, 6-2.

Kto wygra finał poinformujemy naszych czytelników za tydzień.

W niedzielę 18 września od godz.10.00 na kortach tenisowych przy ul Gajowej w Słupcy czekają nas również wielkie emocje. Rozegrany będzie mecz między Słupeckim Towarzystwem Tenisowym a z zawodnikami Wrzesińskiego Towarzystwa Tenisowego. Zapraszamy widzów!