Zniknie słupecki sąd!

Niedawno odnowiono elewację gmachu sądu. Gdyby okazało się, że instytucja zostanie zlikwidowana - niepotrzebnie
27 grudnia, 2011
Niedawno odnowiono elewację gmachu sądu.
Niedawno odnowiono elewację gmachu sądu.

Kontrowersyjny pomysł nowego ministra sprawiedliwości
Nowy minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (PO) rozpoczyna swoje urzędowanie od kontrowersyjnego pomysłu likwidacji mniejszych sądów rejonowych. „Zniesione zostaną sądy, w których jest mniej niż 14 etatów sędziowskich. Według ministerstwa pozwoli to usunąć zatory i równomiernie obłożyć sędziów pracą” – mogliśmy przeczytać w ubiegłym tygodniu w Dzienniku Gazecie Prawnej. Wynika z tego, że słupecki sąd, który ma mniej niz 14 etatów może zostać zlikwidowany. Samorządy powiatu słupeckiego zapowiadają protesty w tej sprawie.

Według ministerstwa w miejsce 115 najmniejszych sądów powstaną wydziały zamiejscowe większych sądów rejonowych.

„Projekt został już przekazany prezesom sądów. W styczniu będę chciał się spotkać z samorządowcami z tych ośrodków, gdzie zmiany mogą budzić największe kontrowersje” – potwierdza Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości.

Cały artykuł a „Gazecie Słupeckiej”

  1. Powstaną Wydziały Zamiejscowe a zostanie zlikwidowana kosztowna czapa czyli stanowiska prezesików,ich zastepców,księgowość w sumie dla zwykłego zjadacza chleba żadna strata.

  2. Powinni zlikwidować ministerstwo sprawiedliwości razem z tym cały ten rząd ,ten kraj stoi na głowie.

  3. do konina dowozić ze słupcy, koła i turku i niech do roboty się wezma!!!
    Jak moje 7 letnie dziecko ma do szkoły 1,4 km to gimbus dzieciaka nie zabierze!!! a że chodników nie ma to nikogo nie interesuje!!!
    Niech i te darmzjady jak pisze wyżej heniu poszukają u prywaciaża robotę. Najlepiej do konspolu lub mostostsalu na produkcje ich wezmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *