Niebezpieczna droga Słupca – Ląd

O wycinkę drzew z pasa drogowego na trasie Słupca – Ląd wnioskowała podczas ostatniej sesji radna Aleksandra Kazuś – Wróblewska.

– Chodzi przede wszystkim o kasztanowce na odcinku Słupca – Jaroszyn, gdzie ostatnio miał miejsce bardzo groźny wypadek – na potwierdzenie swojej interpelacji radna przytoczyła jeden z wielu komentarzy, który pojawił się w internecie po ostatnim zdarzeniu na tej drodze:

– Ta droga jest wąska. Wystarczy, że z naprzeciwka jedzie tir lub autobus i nie ma gdzie zjechać, żeby nie złapać pobocza. Te drzewa dawno powinny być wycięte, bo są tak blisko jezdni, że aż podrywają asfalt do góry. Oczywiście nikt, nic z tym nie zrobi, bo i po co – cytowała internetowy komentarz radna Kazuś – Wróblewska. Aleksandra Kazuś – Wróblewska mówiła, że kasztany stanowią podwójne niebezpieczeństwo.

– Owoce kasztanów, spadające z drzewa i uderzające w samochód mogą nie tylko rozbić szybę. Uderzając w samochód mogą one wystraszyć kierowcę do tego stopnia, że ten może stracić panowanie nad kierownicą i wypaść z drogi – mówi Kazuś Wróblewska.

Zdaniem radnej z gminy Słupca nie chodzi tylko o samo wycięcie drzew. – Równocześnie można dokonać nasadzeń nowych drzew poza pasem drogowym, bez uszczerbku dla środowiska – Starosta Mariusz Roga nie zgodził się opiniami mieszkańców powiatu słupeckiego, którzy uważają, że władze samorządowe bagatelizują problem.

– Są przepisy dotyczące ochrony przyrody, które uniemożliwiają nam pewne działania. Nawet wtedy gdy taka wycinka wydawałaby się logiczna, a nawet konieczna – mówi Mariusz Roga.

•••

O tym, czy drzewa zostaną wycięte decyzja nie zapadła. Starosta obiecał, ze przyjrzy się problemowi i odpowie radnej na piśmie co dalej z drogą Słupca – Ląd. Na razie pomysł wycinki drzew mocno dzieli internautów. Część z nich uważa, że wystarczy dostosować prędkość do warunków panujących na tej drodze i jazda będzie bezpieczna. Bez konieczności usuwania drzew. Większość jednak kibicuje pomysłowi wycinki.

  • at 10:19
    Permalink

    A ja mysle ze ma pan zlych urzednikow panie starosto. Przepisy jak wszyscy wiemy sa lagodniejsze od roku czy dwoch.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....