Kronika policyjna

3 listopada policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Słupcy 25-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości i uderzył pojazdem w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało, że mieszkaniec Słupcy miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia dzielnicowy zatrzymał w Młodojewie nietrzeźwego 64-letniego mieszkańca gminy Słupca, który prowadził samochód osobowy. Miał ok. 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania autem.

4 listopada w Słupcy doszło do podobnego zdarzenia. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę bez uprawnień do prowadzenia pojazdu. 35-letni mieszkaniec Słupcy prowadził samochód mając ok. 2,5 promila w organizmie.

5 listopada w Orchowie policjanci z miejscowego posterunku policji zostali powiadomieni przez świadka, który informował o mężczyźnie znajdują się pod wpływem alkoholu, który kieruje autem. Mężczyzna przebywał w towarzystwie drugiego kolegi, który również był pijany. Obaj zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Zarzut prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości (ok. 1, 3 promila – ) przedstawiono 34- letniemu mężczyźnie z powiatu aleksandrowskiego woj. kujawsko-pomorskiego. Należy pochwalić obywatelską postawę osoby, która powiadomiła o zdarzeniu i być w ten sposób zapobiegła tragicznym wydarzeniom na drodze.

31 października powiadomiono słupecką komendę policji o kradzieży koparko-ładowarki koloru żółtego m-ki JBC. Pojazd skradziono pomiędzy godz. 16.00 – 16.30 z ulicy Wąskiej w Słupcy. Sprawca mógł wyjechać ul. Ogrodową i Okopowa. Świadkowie lub osoby posiadające informacje o tym zdarzeniu proszone są o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy przy ul. Poznańskiej 13 lub telefoniczny pod numerem 63 274 12 11 lub 997.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

....