Władysław Kujawa SŁUPCZANINEM ROKU 2017

Krwiodawca i strażak Władysław Kujawa z Drążnej został SŁUPCZANINEM ROKU 2017 w Plebiscycie Czytelników Gazety Słupeckiej. Honorowy tytuł został mu przyznany podczas finałowej gali, którą w MDK oglądał komplet publiczności. Gwiazdą koncertu była IDA, czyli Anna Komin utalentowana wokalistka pochodząca ze Słupcy.

W gronie nominowanych było trzech mężczyzn: Cezary Witlewski – wieloletni dyrektor i nauczyciel słupeckiej szkoły muzycznej; Andrzej Kiełbowicz – słupczanin, który w ubiegłym roku dwukrotnie wszedł do finału teleturnieju Jaka to melodia oraz Władysław Kujawa.

Pan Władysław urodził się 23 czerwca 1965 roku. Krew zaczął oddawać już w latach 1985 do 1987. Od roku 2006 zrzesza się w Klubie HDK PCK Strażak w Kamieniu będąc najpierw skarbnikiem klubu, a obecnie wiceprezesem. Bierze czynny udział w organizowanych akcjach poboru krwi na terenie jednostki, współorganizując akcje Ognisty Ratownik Gorąca Krew, na której pozyskano w sumie 56 litrów krwi. Angażuje się w akcje otwarte na terenie powiatu słupeckiego, gdzie oddaje systematycznie krew. Do dziś oddał jej 21 500 ml. Władysław Kujawa wyróżniony jest odznakami ZHDK. Corocznie pomaga w organizowaniu obchodów z okazji Dni Honorowego Dawstwa Krwi w naszym rejonie pozyskując sponsorów oraz osobiście angażując się w przygotowanie uroczystości. Chętnie włącza się w organizowane pogadanki o tematyce czerwonokrzyskiej, krzewiąc te idee w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – Drążna, Kowalewo, Powidz, Strzałkowo, Słupca.

Pan Władysław od 26 kwietnia 2016 roku jest członkiem RR HDK PCK w Słupcy. Swoim pozytywnym działaniem przynosi wymierne korzyści członkom PCK jak i społeczności lokalnej przez co odbierany jest jako działacz czerwonokrzyski. Pan Władysław wstąpił do jednostki OSP Kamień w 1996 roku. Wcześniej był czynnym strażakiem w OSP Drążna. Czynnie udziela się w akcjach gaśniczych.

Pan Władysław zawsze chętnie podejmuje nowe wyzwania, dba o wizerunek i estetykę obiektów OSP. W 2017 r odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Fot.Marta Hoffman.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *