Adamczyk, Krygier, Walczak – nominowani przez czytelników

10 stycznia, 2017

Koniec roku to czas podsumowań. To także czas naszego tradycyjnego plebiscytu SŁUPCZANIN ROKU. W tym roku to już XXII edycja tego elitarnego plebiscytu. Przypomnijmy, że rok temu SŁUPCZANINEM ROKU została lekarz rodzinny ze słupeckiej przychodni HIPOKRATES Jolanta Włodarczyk. Wyrożnienia trafiły do Anny Kuchowicz z gimnazjalnego koła CARITAS i sołtys Wierzbna Natalii Kałużnej – Goreckiej. Każdą z naszych gal uświetnia koncert. W ubiegłym roku był to wzruszający koncert młodych artystow Darii Majewskiej i Kacpra Urbaniaka.

Tym razem w sali MDK usłyszymy największe przeboje napisane przez słupczanina Edwarda Fiszera. Finałowa gala plebiscytu już 19 stycznia w sali MDK.

Kto do tej pory był laureatem naszego plebiscytu? Ludzie, którzy od 25 lat pojawiają się na naszych łamach. Niby zwykli, a jednak nadzwyczajni. Ludzie z pasją, charakterem i pomysłem na życie. Dzięki zgłoszeniom mieszkańców miasta i gminy Słupca, naszych czytelników, wszyscy laureaci dotychczasowych XXI plebiscytów na trwałe zapisali się w historii Gazety Słupeckiej i naszego miasta. Wśród dotychczasowych laureatów, od 1995 r., są osoby z różnych środowisk, o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym. Jednak w każdym z przypadków ich dotychczasowy dorobek dla miasta Słupcy i regionu może być przykładem dla wszystkich obywateli. Cieszy nas, że władze miasta i powiatu zauważają naszych laureatów. Przyznawane przez samorządy wyróżnienia takie jak Herbowa Tarcza Słupcy, czy Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego są równie prestiżowe, ale jednak przyznawane przez radnych. Słupczanin Roku jednak wydaje się nam plebiscytem szczególnym, gdyż jest odzwierciedleniem aktualnych postaw i oczekiwań naszego społeczeństwa wobec tych, których uważamy za godnych naśladowania. Termin nadsyłania propozycji na SŁUPCZANINA ROKU 2016 upłynął 6 stycznia. Nasi czytelnicy zgłosili troje kandydatow. Wszystkich tych, którzy przysłali zgłoszenia z uzasadnieniem nagrodzimy książkami ufundowanymi przez wydawnictwa Prószyński i s-ka oraz poznańskiego wydawnictwa CZWARTA STRONA. Nagrody zostaną wręczone podczas finałowej Gali, która odbędzie się 19 stycznia w sali Miejskiego Domu Kultury w Słupcy o godzinie 18.00.

Marek Krygier
człowiek na czasie

Marek Krygier urodził się 6 kwietnia 1959 r. w Pobiedziskach. Jest synem Domiceli i Kazimierza Krygierow. Od 1972 roku wraz z rodziną zamieszkał w Słupcy przy ul. Mickiewicza.

Pan Marek od 1 września 1974 r. rozpoczął naukę zawodu u swojego ojca – mistrza w swoim zawodzie. W 1978 r. uzyskał dyplom, zdając pomyślnie egzamin zegarmistrzowski. W trakcie pracy dokształcał się w zawodzie, podążając za szybko rozwijającym się postępem technicznym.

Od 1981 r. do 2016 r. wraz ze swoim ojcem, a później samodzielnie, zajmował się konserwacją i sprawował opiekę techniczną nad zegarem wieżowym na słupeckiej Farze. Od młodych lat związał się z bracią harcerską, czynnie uczestniczył w organizacji obozów i zimowisk harcerskich. Od 1982 r. sercem i duszą związany z IV Harcerskim Szczepem Środowiskowym Drużyn Wodnych w Słupcy. Był instruktorem drużyny reporterskiej, gdzie swą wiedzą z zakresu fotografii przekazywał młodym harcerzom. Ponieważ fotografia to jego druga pasja, wielu Słupczan w swych albumach posiada niezapomniane zdjęcia z jego ręki upamiętniające ważne wydarzenia takie jak: studniówki, śluby, zdjęcia dzieci w przedszkolach oraz uroczystości miejskie, te ostatnie w szczególności z działalności szczepu Środowiskowego można było w latach 80-tych oglądać w gablotach na Placu Wolności.

W 2015 r. z okazji 725-lecia lokacji naszego miasta odbyło się spotkanie harcerzy i sympatyków Szczepu Środowiskowego pod hasłem ,,Razem bracia do lin cz.2” i z tej okazji na bazie materiałów zgromadzonych przez lata, Marek zebrał w całość i stworzył reportaż filmowy zdjęciowy z działalności IV Szczepu Środowiskowego w Słupcy. W obecnym czasie nadal pracuje w zakładzie zegarmistrzowskim, niezmiennie na słupeckiej starówce. Nadal świadczy usługi dla miejscowej i okolicznej ludności. Bierze czynny udział w różnych akcjach charytatywnych, gdzie chętnie wspiera WOŚP poprzez licytacje gadżetów, corocznie wspiera Stowarzyszenie Barat Alberta, bale charytatywne oraz wielu potrzebujących. Nie stroni również od kontaktów z najmłodszymi, chętnie przyjmuje grupy przedszkolaków i tłumaczy dzieje powstania zegarów oraz przekazuje różne ciekawostki z zakresu swojego zawodu. Mieszkańcy Słupcy i powiatu mogą spać spokojnie, nie spóźnią się do pracy, bo o ich zegarki dba słupecki znakomity rzemieślnik.
IWONA I ZBIGNIEW BUŚKIEWICZ

Marek Walczak
strażak z Piotrowic

Zarząd OSP w Piotrowicach w porozumieniu ze społecznością lokalną zgłasza kandydaturę Marka Walczaka do tytułu Słupczanina Roku. Marek Walczak urodził się 5 czerwca 1963 we Wrześni. Swoją szeroką działalność społeczną rozpoczął w połowie lat 80-tych. Od 1991 roku – a więc już 26 lat – pełni funkcje Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach.

Dzięki Jego zaangażowaniu jednostka OSP w Piotrowicach w sposób znaczny rozwinęła się. To starania druha Marka zaowocowały tym, że do Jednostki pozyskano wiele nowego sprzętu a mianowicie: dwa samochody, potrzebny sprzęt bojowy i ratowniczy, umundurowanie dla wszystkich druhów jednostki (również dla młodzieżówki i kobiet). Zaangażowanie druha Marka sprawiło, że wieś pozyskała nową remizę zbudowaną ze środków unijnych z pełnym wyposażeniem zarówno sali jak i kuchni. Pięknie urządzone boisko sportowe i plac zabaw we wsi Piotrowice to również zasługa druha Marka. Za osiągnięcia dla pożarnictwa został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem, złotym znakiem związku oraz medalem Bolesława Chomicza.

Marek Walczak jest osobą wyróżniającą się w działalności społecznej w swoim środowisku lokalnym. Aktywnie włącza się w akcje niesienia pomocy poprzez zbiórki na rzecz pokrzywdzonych przez zdarzenia losowe, powodzie, pożary czy osoby dotknięte ciężkimi chorobami (głównie dzieci). Nie bez znaczenia była też jego pomoc przy zakupie inkubatora do szpitala w Słupcy. Udziela się społecznie na rzecz rozwoju wsi organizując popularne już festyny nazwane „świętem pieczonego ziemniaka” oraz rajdy rowerowe. Wraz z innymi druhami bierze czynny udział w uroczystościach kościelnych. Marek Walczak niesie swą pomoc również na rzecz miasta Słupcy, włączając się aktywnie w organizację słupeckich wawrzynek czy rajdów rowerowych. Postawa gotowości Marka Walczaka do niesienia pomocy każdemu i w każdym czasie predysponuje Go do tytułu Słupczanina Roku.
ZA ZARZĄD OSP PIOTROWICE SEKRETARZ OLGA PRZYBYLSKA

Arleta Adamczyk
uczy dzieci muzyki

Przypomnijmy, że jako pierwsza w tegorocznym plebiscycie została zgłoszona kandydatura Arlety Adamczyk, właścicielki i dyrektorki słupeckiej szkoły muzycznej YAMAHA. Do tytułu SŁUPCZANI ROKU zgłosił ją Andrzej Kiełbowicz, nasz wierny czytelnik. – Pani Adamczyk to właścicielka prywatnej szkoły muzycznej w Słupcy. Od wielu lat zaangażowana w cykliczne imprezy muzyczne, gdzie uczniowie szkoły przedstawiają wspaniałe koncerty, na których jest zawsze wspaniała atmosfera – napisał Kiełbowicz w liście do redakcji.

Możemy dodać, że Arleta Adamczyk to właściciel i dyrektor Yamaha Szkoły Muzycznej w Słupcy. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Koninie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Choralnej i Rytmiki. Uczestniczka licznych kursow i szkoleń muzycznych , wokalnych oraz z zakresu psychologii dziecka.

Praca z dziećmi to jej pasja, dlatego z zapałem “zaprzyjaźnia” małe dzieci, młodzież i ich rodziców z muzyką. W tym roku swój doroczny koncert szkoła YAMAHA poświęciła setnej rocznicy urodzin Edwarda Fiszera, tekściarza, który przyszedł na świat w Słupcy.

 1. Zdecydowanie stawiam na Pana Marka Krygiera (nie uchybiając pozostałym kandydatom).
  Pan Marek najlepszy słupecki zegarmistrz i wspaniały człowiek.

  1. Słupczanko, plebiscyt dotyczy mieszkańców gminy – nie samego miasteczka.
   Piotrowice a Słupca… jakąś znaczącą różnicę widzisz ?

 2. Zdecydowanie głosuje na Pana Marka Walczaka, niesamowity ” społecznik”, osoba, która swoim entuzjazmem i checia niesienia pomocy i działania zaraza wszystkich wokół Życzę sobie i innym spotkania wielu takich osób na swojej drodze.

 3. Bez zastanawiania Marek Walczak człowiek, który cale swe życie dzien po dniu podporzadkowuje innym ludziom w każdej sytuacji jest na wlasciwym miejscu dąży do tego aby mieszkańcom żyło sie lepiej i dobrze mu to wychodzi należy mu sie wielkie uznanie i tym tytulem mozemy to udowodnic

 4. Zdecydowanie popieram kandydaturę pana Marka Walczaka. Wspaniały człowiek, o wielkim sercu i ogromnej chęci pomocy każdemu! To co zrobił dla jednostki OSP Piotrowice zasługuje na niskie ukłony w Jego kierunku. Bezinteresownie, a raczej z myślą o kolegach ochotnikach załatwia mundury, sprzęt oraz poświęca swój wolny czas dla nich. Panie Marku trzymam kciuki !

 5. Pani Arleta Adamczyk to wspaniała kobieta która kocha to co robi i ma świetne podejście do dzieci za co dzieci ją kochają i nie mogą się doczekać zajęć z Panią Arleta. Głosujcie kochani na ARLETE ADAMCZYK

 6. głosuje ArletaAdamczyk a to dlatego bo wspaniale szlifuje i rozwija talenty dzieci z Słupcy oraz okolic
  Jest pełna pasji i z wielkim zaangażowaniem poprzez koncerty tworzy historie w Słupcy .

 7. Popieram kandydaturę p . Arlety Adamczyk. Edukacja muzyczna dzieci przynosi bardzo wiele korzyści, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach tych „bodźców” typu smartfon, komputer, media społecznościowe, jest wiele i obcowanie dzieci z kulturą jest konieczne. To oni są przyszłością, nie zapominajmy. P. Arleta robi to z pasją i zaangażowaniem poświęcając naprawdę wiele czasu i energii.

 8. Marek Krygier ! Jedyny w swoim rodzaju, jedyny w swoim zawodzie. Niezastapiany fachowiec z pasja, bez ktorego po uslugi zegarmistrzowskie musielibysmy dojezdzac do wrzesni lub konina, moim zdaniem perelka Slupcy !

 9. W 100% popieram kandydaturę Pana Marka Walczaka. Jest on wspaniałym człowiekiem, z wielkim sercem.

 10. Głosuje na panią Arlete Adamczyk ponieważ rozwija nasze umiejętności ☺☺☺☺

 11. Nie przesadzajmy,Pan Krygiel ? Zegarmistrz,a że taki wspaniały ,bo jedyny w okolicy..Mi wstawiał mechanizm do porcelanowego zegara,który chodził b.krótko.Ponadto był nieprzyjemny i odburkiwał.Typują go znajomi z byłej określonej grupy harcerzy ,którzy dotychczas spotykają się w swoim gronie.Człowiek Roku to osoba,która rzeczywiście zrobiła coś dla Słupcy ale przez b.duże C.

 12. zdecydowanie na Pana Marka Walczaka , wspanialy czlowiek, bardzo duzo zrobil dla jednostki OSP, popieram w 100%

 13. 100% Marek Walczak bardzo bardzo dobry czlowiek z wielkim sercem dla kazdego, popieram i polecam

 14. 100% Marek Walczak bardzo bardzo dobry czlowiek z wielkim sercem dla kazdego, popieram i polecam.

 15. Oczywiście tytuł Słupczanina Roku powinien otrzymać P. Marek Walczak, gdyż nie jest zasługą świadczenie usług w ramach wykonywania zawodu za pieniądze zaś Marek Walczak połowę swojego życia poświęcił niesieniu pomocy bezinteresownie i charytatywnie. Zawsze gotów do pomocy.

  Słupczanka

 16. Arleta Adamczyk ????? A jakież to specjalne zasługi ma ta Pani ? Prowadzi przecież zwyczajny drobny biznes jak każdy, na którym zarabia ! To jej zawodowa praca – żaden z niej społecznik.
  Z Panem Krygrem – choć zawód ma unikatowy – rzecz się ma podobnie. To zwyczajni drobni przedsiębiorcy, nie robią nic za darmo.
  Jedynym rzeczywistym kandydatem jest Pan Marek Walczak.

 17. Popieram Marka Walczaka za jego wielkie serce i pracę. Swiat by był lepszy gdyby takich ludzi było więcej.

 18. Zdecydowanie pani Arleta! Moja córka nigdy nie może doczekać się zajęć, a ja sam uważam że jest naprawdę utalentowaną kobietą z podejściem do dzieci :).

 19. Efekty działalności Pana Marka Walczaka to trwałe pomniki jak inkubator, plac zabaw, boisko czy remiza.
  Długo jeszcze będa służyły ludziom. Popieram w całości Jego kandydature.

 20. Uśmiech na twarzy, otwarte serce i ręce zawsze gotowe do pomocy potrzebującym – to najprawdziwszy
  portret Pana Marka Walczaka. To zdecydowanie najlepszy kandydat.

 21. Slupczaninem Roku powinna zostać osoba, która działa społecznie, bezinteresownie dla dobra ludzi, poświęcając swój wolny czas. Taką osobą jest właśnie Marek Walczak.

 22. Pani Arleta Adamczyk to super nie tylko dyrektor ale wspaniały muzyk .
  Zajęcia z Panią Arletą była bardzo ciekawe jak i uczące gry. Ponadto Pani Arleta jest dyrygentem Strzałkowskiego chóru… 100 % popieram Panią Adamczyk .

 23. Zarówno Pani Arleta jak k Pan Krygiel prowadzą własną działalność taki zawod sobie wybrali k za to pobierają pieniądze a to nic szczególnego żaden wyjątkowy gest rzecz normalna. Za to Pan Walczak swoja pomoc innym ludziom i dzialanie na rzecz innych a takze wszelkie zaangazowanie w wiele spraw spoleczenstwa robi bezinteresownie bez zadnych korzysci i to sie liczy i to jest moj kandydat

 24. Miarą wielkich ludzi jest między innymi ich bezinteresowność i zaangażowanie w sprawy dla dobra ogółu…z obecnych kandydatów tylko jedna osoba działa społecznie nie odnosząc z tego tytułu żadnych majątkowych profitów 2-e pozostałe osoby jakby nie było wykonują swój zawód ( a przecież głównym kryterium wyboru nie może być pasja w zawodzie bo idąc tym tropem co drugi artysta czy inaczej mówiąc profesjonalista w swym zawodzie był by Słupczaninem Roku). Głosuję na Pana Marka Walczaka

 25. Wielki społecznik,zawsze gotowy nieść pomoc innym.Pan Marek Walczak wspaniały człowiek.Popieram

 26. Od kiedy znam Marka Walcząca zawsze niósł pomoc bezinteresownie, nie oczekiwał niczego w zamian, takich ludzi teraz brakuje. Głosuję na Marka Walczaka.

 27. Głosuję na Panią Arletę Adamczyk, ponieważ ma super podejście do dzieci i robi to z pasją i poświęceniem. Warto też dodać, że Pani Arleta prowadzi chór w Liceum (bądź gdzieś indziej).

 28. Oczywiście Pan Marek Walczak!! Oddany społecznik, poświęca swoje źycie prywatne aby pomagać innym.

 29. Arleta Adamczyk- społecznik, gdyby ktoś miał wątpliwości: od kilkunastu lat Szkoła Muzyczna Yamaha przez nią prowadzona „gra” w WOŚP z wielkim skutkiem, przygotowywane przez uczącą się młodzież wspaniałe i niepowtarzalne koncerty gromadzą niezawodnie publiczność złożoną nie tylko z rodzin, występujących, ale po prostu mieszkańców miasta i powiatu. Chyba nie ma w naszym mieście i powiecie przedszkola lub szkoły, gdzie nie występowali by podopieczni YAMAHA , szerząc kulturę, piękną muzykę , oczywiście nieodpłatnie….Słychać ich też na uroczystościach miejskich (np.11 listopada ) w pięknie przygotowanym repertuarze. Ubiegłoroczny koncert Walentynkowy zgromadził tak liczną publiczność, że nie można było nawet „wbić się” na salę . występują u strażaków,sportowców itd nikomu nie odmawiając współpracy. Od kilku lat PROMUJE twórczość słupeckiego tekściarza EDWARDA FISZERA, nadając utworom z jego tekstem na prawdę nowe, niespotykane oblicze muzyczne (przecież do tak starych utworów nawet na YT nie ma podkładów 🙂 ) Podkłady te przygotowali uczniowie szkoły na wielomiesięcznych próbach, aby zaprezentować wraz z solistami na organizowanym od wielu lat przez np. Adamczyk Festiwalu Piosenki, który ma zasięg wielkopolski. Czy to nie promocja? Festiwal ten ma specjalną kategorię piosenek E. Fiszera. Czy to nie promocja na cały region słupeckiego tekściarza- prezentacja żywa jego twórczości. Zresztą kto był, ten wie. Ten tytuł to nagroda za wieloletnią pracę w rozwój kulturalny regionu. Należy się jak oscar Di Caprio 😉

 30. Działalność bardziej subtelna na rzecz naszego miasta, czyli oprawa muzyczna koncertów w naszym mieście, bardzo sympatyczne stoisko na WOŚP, organizacja konkursów promujących nasz region, przecież o ile pamiętam była nawet Elżbieta Zapendowski, dzięki czemu wiele dzieci miało możliwość być wysłuchanie przez nią, otrzymały kilka rad, często na festynach dziecięcych widzę szkole muzyczna yamaha, no z powietrza się to nie bierze, czas docenić te aktywność, jestem za panią Arleta Adamczyk

 31. Pani Arleta Adamczyk za zaangażowanie i zaszczepianie muzyki u wszystkich, którzy mają z Nią kontakt.

 32. Głosuje na panią Arlete Adamczyk ponieważ rozwija pasje dzieci . Ale chciałabym dodać że doszły mnie słuchy że na gali słupczanina będzie mały pokaz piosenek Fiszera

 33. Głosuje na Panią Arleta Adamczyk bo jak nikt inny promuje w naszym powiecie twórczość Edwarda Fiszera.Dzieki niej młodsze pokolenie ma możliwość poznania starych,ale jakże pięknych piosenek tego slupeckiego teksciarza.Pani Arleta wraz ze swoimi uczniami poświęciła dużo serca i czasu na próby aby potem móc zaprezentować najpiękniejsze utwory na Festiwalu Piosenki poświęconej twórczości Edwarda Fiszera.Szkoła Pani Arleta jak żadna inna potrafi ożywić każdy festiwal i każda twórczość.Kazdy zorganizowany festiwal jest wyjątkowy jedyny w swoim rodzaju.

 34. Głosuje na Panią Arleta Adamczyk bo jak nikt inny promuje w naszym powiecie twórczość R
  Edwarda Fiszera. Dzięki niej młodsze pokolenie ma możliwość poznania starych.ale jakże pięknych piosenek tego slupeckiego teksciarza.Pani Arleta wraz ze swoimi uczniami poświęciła dużo serca i czasu na próby aby potem móc zaprezentować najpiękniejsze utwory na Festiwalu Piosenki poświęconej twórczości Edwarda Fiszera.Szkola Pani Arlety jak żadna inna potrafi ożywić każdy festiwal i każda twórczość. Wszystkie zorganizowane festiwale są wyjątkowe jedyne w swoim rodzaju.

 35. Głosuje na Panią Arleta Adamczyk bo jak nikt inny promuje w naszym powiecie twórczość Edwarda Fuszerka. Dzięki niej młodsze pokolenie ma możliwość poznania starych ,ale jakże pięknych piosenek tego slupeckiego teksciarza. Pani Arleta wraz ze swoimi uczniami poświęciła dużo serca i czasu na próby aby potem móc zaprezentować najpiękniejsze utwory na Festiwalu Piosenki poświęconej twórczości Edwarda Fiszera.Szkola Pani Arlety jak żadna inna potrafi ożywić każdy festiwal i każdą twórczość.Kazdy zorganizowany festiwal jest wyjatkowy,jedyny swoim rodzaju.

 36. Głosuje na panią Arlete Adamczyk ponieważ jest bardzo sympatyczną osobą oraz rozwija umiejętności ☺❤

 37. Popieram kandydaturę pani Arlety Adamczyk ponieważ jest bardzo sympatyczną osobą . Oraz umożliwia rozwijanie swoich umiejętności czyli śpiewu oraz gry na przerurznuch instrumentach .☺

 38. Głosuje na panią Arlete Adamczyk . Ponieważ zaangarzowała się w gale i nauczyła nas piosenek Edwarda Fiszera w które włożyła dużo serca

 39. Popieram kandydaturę pani Arlety Adamczyk, ponieważ promuje piosenki Edwarda Fiszera, które są niezwykle trudne do interpretacji i śpiewania. Pani Arleta naucza śpiewu z wielką pasją, tak samo jak i gry na instrumentach. Jest też bardzo radosna, miła i życzliwa. Ma wspaniałe podejście do dzieci. Ma z nimi bardzo dobry kontakt. Jest niezwykle utalentowana. Uczniowie YAMAHY bardzo często występują i można z nimi miło spędzić popołudnie przy wspaniałej muzyce. Nie tylko w Slupcy. Jest jeszcze więcej argumentów, dlaczego to właśnie pani Arleta powinna zostać słupczaninem roku, ale nie będę się już tak rozpisywać.

 40. Popieram kandydaturę pani Arlete Adamczyk ponieważ promuje z nami piosenki Edwarda Fiszera które są bardzo trudne do interpretacji . Miło bardzo z nią spędzić czas .

 41. Popieram kandydaturę pani Arlete Adamczyk ponieważ promuje z nami piosenki Edwarda Fiszera które są bardzo trudne do interpretacji . Miło bardzo z nią spędzić czas .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *