Bieg w deszczu na wystawie

7 grudnia, 2010

Nasz fotoreporter wyróżniony na tegorocznym “Wielkopolska Press Photo”
Do tegorocznego konkursu fotograficznego “Wielkopolska Press Photo 2010” nadesłano 227zdjęć pojedynczych i 901 zdjęć nadesłanych w 128 zestawach (razem 1128) zdjęć. Fotografie robiło ok. 40 fotoreporterów. W gronie 20, których zdjęcia jury zakwalifikowało na wystawę pokonkursową znalazł się Janusz Wiśniewski – fotoreporter “Gazety Słupeckiej”.

Popularnemu Jasiowi, którego znają wszyscy bywalcy życia społeczno – kulturalno – sportowego w naszym mieście nie przyznano co prawda nagrody, ale już samo znalezienie się jego pracy na wystawie pokonkursowej i wydrukowanie zdjęcia w okolicznościowym katalogu jest wielkim wyróżnieniem.

Zdjęcie biegnącego Huberta Pokropa w deszczu zostało wyróżnione i trafiło do katalogu wystawy
Zdjęcie biegnącego Huberta Pokropa w deszczu zostało wyróżnione i trafiło do katalogu wystawy

„Na wystawę zakwalifikowano zdjęcie pt.”W deszczu”, które przedstawia zwycięzcę Biegu Wawrzynkowego Huberta Pokropa na mecie. Padał wtedy rzęsisty deszcz i krople na bieżni razem z przemokniętym zawodnikiem dały piorunujący efekt. Szkoda, że uznania jury nie znalazł zestaw moich zdjęć opowiadający o katastrofie ekologicznej na jeziorze Słupeckim. Wtedy głos w obronie tego pięknego akwenu byłby jeszcze bardziej doniosły” – mówi nasz fotoreporter.

Wśród wyróżnionych znalazł się również Mariusz Ciesielski z Goliny, który także publikował swoje zdjęcia na łamach “Gazety Słupeckiej”. Jego fotografie przedstawiają zbiornik Jeziorsko w czasie największego zrzutu wody. Wreszcie druga nagrodą został wyróżniony Dominik Goleniaz Poznania, który w zestawie zdjęć „W oczekiwaniu na drugą falę” pokazał walkę z powodzią m.in. w Sługocinku (gm.Golina).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *