Gimnazjaliści na Komendzie

8 grudnia, 2010
Słupecką Komendę Powiatową Policji odwiedzili gimnazjaliści ze Słupcy
Słupecką Komendę Powiatową Policji odwiedzili gimnazjaliści ze Słupcy

Słupecką Komendę Powiatową Policji odwiedzili gimnazjaliści ze Słupcy, którzy uczestniczą w projekcie „Zawody w mojej okolicy”. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć w jakich warunkach pracują. Dużą atrakcją dla młodzieży było spotkanie z technikiem kryminalistycznym, kierownikiem dzielnicowych – byłym dowódcą Nieetatowej Grupy Realizacyjnej oraz przyjrzenie się pracy na stanowisku monitoringu wizyjnego.

Komendę Powiatową Policji w Słupcy odwiedzili uczniowie z klas I-III Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy. Młodzi ludzie byli zainteresowani poznaniem specyfiki zawodu policjanta. Przybyłych przywitał i krótko opowiedział im o pracy na swoim stanowisku komendant podinsp. Władysław Trzaskawski.

Specjalną prezentację multimedialną na temat pracy słupeckiej policji przygotował dla odwiedzających oficer prasowy KPP w Słupcy mł. asp. Marlena Kukawka. Dzięki gościnności oficera dyżurnego młodzi ludzie zobaczyli areszt policyjny i z uwagą słuchali o pracy na stanowisku kierowania.

Gimnazjaliści na Komendzie
Gimnazjaliści na Komendzie

Asp. sztab. Artur Kamiński – kierownik rewiru dzielnicowych w Słupcy opowiedział młodym ludziom o pracy na pierwszej linii. Zaznaczył, że zawód policjanta to bardzo odpowiedzialna praca i zaszczytna służba, nie należy do łatwych, jednak z pewnością jest jedną z ciekawszych. Tłumaczył co na co dzień robi dzielnicowy i policjant patrolówki. Zaprezentował wyposażenie słupeckich antyterrorystów i pomógł przymierzyć elementy umundurowania.

Odwiedzającym bardzo podobał się pokaz mł. asp. Marka Dominiaka – technika kryminalistyki, który przedstawił zabezpieczanie różnych śladów kryminalistycznych na miejscach zdarzeń. Uczniowie poznali też zasady robienia zdjęć sygnalitycznych, siedząc w maszynie fotograficznej. Była też okazja zrobić sobie odbitki linii papilarnych, i obserwując je pod lupą porozmawiać o ich różnicach.

Duże wrażenie zrobiła na uczniach praca kamer zamontowanych w Słupcy, z których obraz mogli obserwować na monitorach komputerowych.

  1. a co się dzieje z naszym byłym Komendantem,który najpierw poszedł do Gniezna a następnie do Gorzowa Wlkp bo słyszałem że spalił buty a szkoda fajny chłop.

  2. Ale paszczaki na tym pierwszym zdjęciu o.O
    Dobrze, że obiadu nie jadłem aktualnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *