Bóg się rodzi! Refleksje duchowe ludzi, życzenia Bożonarodzeniowe…

10 stycznia, 2024

Magiczność świąt Bożego Narodzenia, daje Nam daleko idący horyzont myślowy w przestrzeni wiary, tradycji i podporządkowania się większości społeczeństwa na świętowanie narodzin dzieciątka Jezus w Betlejem.

Wigilię obchodzimy przy wieczerzy, łamiąc się opłatkiem, używając słów przebaczenia sobie nieporozumień życiowych i składamy najlepsze życzenia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym, oczekując narodzin Jezusa Chrystusa. To święto chrześcijan, którzy potwierdzają swoją wiarę i przynależność do Kościoła rzymsko-katolickiego. Bądź pozdrowiona/pozdrowiony w miłosierdziu Boga. Jurek Mikołajewski.

Odpowiedzi ludzi na życzenia ode mnie.

Osoba duchowna;

Obiecuje pamięć przy Żłobku Dzieciny.

Profesor uczelniany;

Życzę zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Sołtyska;

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia które jest najważniejsze, miłości, która ogrzewa serce i radości, która nigdy nie gaśnie.

Sołtyska;

Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i Ja życzę radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było.

Emerytka z Warszawy;

Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich. Niech pokój, miłość i szczęście otacza dzisiaj nas wszystkich.

Pracowniczka Narodowego Funduszu Zdrowia;

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przeżywanego w zdrowiu, spokoju i pogodzie ducha wśród najbliższych, a każdy 366 dni Nowego Roku będą pomyślne.

Pracowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej;

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzę mnóstwo szczęścia. Wiele satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru, przyniesie wytchnienie i radość. Niech Nowy Rok obfituje w szczęście, pomyślność, zdrowie i uśmiech.

Drugie życzenia przesłałem osobom, co do których miałem wątpliwości co do ich postrzegania świąt Bożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia dają ludziom umiłowanie bliźniego swego jak siebie samego. I to właśnie robimy, będąc życzliwymi dla innych, życząc zdrowia, miłości, szczęścia i lepszego jutra.

Emeryt, znajomy. Ja zadałem pytanie, czy składasz życzenia świąteczne Bożego Narodzenia?

Odpowiedź: Oczywiście, ale sporadycznie w wyznaczony dzień przez jaką kolejek doktrynę…, można to zrobić np. w każdy dzień. Podziękowałem.

Przedsiębiorca, prowadzący własną działalność.

Ja wysłałem życzenia podobnej treści z dopiskiem; lepszego jutra na Nowy Rok.

Odpowiedz: Dziękuję i dobrze by było żeby ludzie kochali się, tak jak uczył Pan Jezus zawsze. Nie tylko raz w roku. Wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam.

Ja dziękując za pozdrowienia, zapytałem? Jezus został ukrzyżowany, chociaż głosił pojednanie ludzkości i tak jest do dziś. Człowiek człowiekowi wilkiem. Czytając Pismo Święte, starego i nowego testamentu, dlaczego ludzie wybierają rozdroże dróg w różnych kierunkach.

Odpowiedź przedsiębiorcy:

Tak to prawda. Dlatego trzeba naśladować Jezusa. On jest dla nas wzorem.

Ja odpowiadam: I co z tego, i tak pomimo jego wskazówek i nauczania, ludzie stają się grzesznikami.

Odpowiedź przedsiębiorcy;

Tak, ponieważ nie mają zaufania do Biblii. Dziękuję.

Jako mieszkaniec i po części osoba publiczna, jako były burmistrz Miasta Słupcy, chciałbym Państwu życzyć zdrowia, przyjemnego czasu i miłości rodzinnej w przestępnym roku 2024.

Wolontariusz, Jerzy Mikołajewski