Czy Traugutta doczeka się remontu?

7 września, 2013

Jeżeli ulica Traugutta, która z roku na rok jest w coraz gorszym stanie doczeka się remontu, to na pewno nie stanie się to w tym roku. Ponad rok temu władze powiatu i miasta porozumiały się w sprawie wspólnego wniosku do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Chodziło o pozyskanie środków na remont i przebudowę ulicy Traugutta w Słupcy. Na początku 2013 roku nasz wniosek znalazł się na liście dofinansowania, ale „fundusz” zamiast oczekiwanych 3 milionów przyznał nam jedynie 153 tysiące.

„W tej sytuacji nie stać nas na przebudowę. Inwestycja bowiem kosztuje koło 6 milionów” – mówił wówczas burmistrz Michał Pyrzyk.

Jednak podobnie jak to było w innych przypadkach, po rozliczeniu inwestycji, które były finansowane z NPPDL, powstały pewne oszczędności. Były one na tyle duże, że można było przekazać do Słupcy dotację w wysokości wcześniej wnioskowanej przez samorządy miejski i powiatowy. Słupca jednak 3 milionów nie przyjęła. Dlaczego?

„Program przebudowy dróg lokalnych zakłada, że inwestycja musi być wykonana i rozliczona do końca roku. Na wykonanie zadania potrzebujemy około pół roku. Gdy informacja dotarła do nas w lipcu wiedzieliśmy, że nie będziemy w stanie rozpisać przetargu, wykonać inwestycji i potem jej rozliczyć. Nie oznacza to, że odpuszczamy sobie ulice Traugutta. Nasz wniosek ponowimy w przyszłym roku. Gdy zostanie on zapisany do dotowania w pierwszym rozdaniu, to będziemy mieli czas na jego realizacje i rozliczenie” – mówi burmistrz Pyrzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *