Dramatyczny sezon motocyklistów

19 czerwca, 2010
Wypadek przy wyprzedzaniu
Wypadek przy wyprzedzaniu

Wypadek przy wyprzedzaniu
11 czerwca 35-letni słupczanin spowodował poważny wypadek na drodze krajowej. Próbując wyprzedzić kilka pojazdów zderzył się z peugeotem prowadzonym przez 56-letniego mieszkańca gminy Słupca. Obaj mężczyźni zostali hospitalizowani. Skręcający w drogę podporządkowaną w Rozalinie mężczyzna nie spodziewał się zbliżającego się niebezpieczeństwa.

Motocyklista przy wyprzedzaniu kilku pojazdów z całym impetem uderzył w samochód 56-latka. Obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala na hospitalizację. Kierujący motocyklem doznał złamania obu kończyn górnych, oraz wewnętrznych obrażeń jamy brzusznej.

Kierujący samochodem doznał ogólnych potłuczeń. Od kierowców pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

„W chwili dojazdu zastępów ratowniczych z OSP Kamień i JRG PSP w Słupcy na miejsce zdarzenia samochód osobowy znajdował się w polu około 10 m od przydrożnego rowu, natomiast motocykl we wjeździe do miejscowości Rozalin . Działania ratownicze w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.” – informuje Dariusz Różański, rzecznik PSP Słupca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *