Gaz już za rok!

5 stycznia, 2011

Zajmująca się gazyfikacją Słupcy firma Avrio Media Sp. z o.o. zamierza rozpocząć dostarczanie błękitnego paliwa na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 r. Jednak jak zaznacza prezes zarządu spółki Adrian Dekert nie wszyscy odbiorcy mogą być gotowi do poboru gazu przed przyszłoroczną zimą.

Jesienią firma do mieszkańców z ulic: Polnej, Warszawskiej, Parkowej, Cmentarnej, Szeluty, Alei Tysiąclecia, Powstańców Wielkopolskich, 22 Lipca, Jeziornej, Armii Krajowej, Pogodnej, Ratajczaka, Zielonej, Słonecznej, Róża, Konopnickiej, Dąbrowskiej, Kruczkowskiego, Makuszyńskiego, Norwida, Nałkowskiej, Żeromskiego, Prusa, Tuwima, Reja, Reymonta, Asnyka wystosowała 420 wniosków o wydanie warunków na przyłączenie do sieci gazowej. Do połowy grudnia odesłanych zostało zaledwie 53 z nich, co daje nieco ponad 12%.

Podejście z rezerwą
„Od początku otrzymywaliśmy sygnały, iż mieszkańcy obawiają się podpisania wniosków, odbierając to jako konkretne zobowiązanie prawne lub finansowe”- poinformował prezes Zarządu Avrio Media Sp. z o.o. Adrian Dekert. Jak wyjaśnił na tym etapie prac wnioski potrzebne są projektantom do zaprojektowania sieci gazowej na terenie miasta (skorygowania istniejących planów), mając na uwadze zainteresowanie przyłączeniem do sieci mieszkańców konkretnych ulic. „Nie jest to żadna umowa” – podkreśla Adrian Dekert – „Ani jakiekolwiek zobowiązanie finansowe na rzecz naszej firmy. Z racji tego nieporozumienia postanowiliśmy przedłużyć okres składania wniosków do 15 stycznia 2011 r.”

Przyłącze do działki
Avrio Media Sp. z o.o., inwestor całego przedsięwzięcia wykona przyłącze do granicy działki każdego zainteresowanego odbiorcy. A co z kosztami? Na dzień dzisiejszy wysokość opłaty przyłączeniowej kształtuje się na poziomie 1.818 zł brutto. Do odbiorcy należeć będzie natomiast zlecenie wykonania projektu, wykonanie instalacji od granicy działki do budynku i w budynku, zakup pieca jedno lub dwufunkcyjnego. Osoby korzystające już z ogrzewania na gaz propan butan lub olej opałowy nie muszą wymieniać instalacji. Konieczna jest jedynie zmiana dysz lub palników.

Zagłębie przemysłowe
Osobnym torem biegną prace nad przyłączeniem mieszkańców i podmiotów gospodarczych zlokalizowanych w rejonie ulicy Poznańskiej. Początek tego etapu zaplanowano od czerwca przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *