Grzeszczak głosował za GMO!

4 grudnia, 2012

Temat organizmów modyfikowanych genetycznie – w skrócie GMO – budzi emocje na całym świecie. Od kilku dni portale społecznościowe pełne są krytyki wobec posłów głosujących za GMO. Sprawa organizmów, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka, trafiła także do Słupcy. Wszystko za sprawą radnych powiatu, którzy przyjęli kilka miesięcy temu stanowisko dotyczące żywności modyfikowanej. Okazuje się, że apel nie trafił do sumień adresatów i poseł ze Słupcy Eugeniusz Grzeszczak poparł ustawę, choć z jego słów wynika co innego.

RADNI APELUJĄ
Żywność zawierająca składniki modyfikowane genetycznie może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka. Alergie, problemy z płodnością, a nawet przypadki zgonów – to zdaniem naukowców jeden z efektów wprowadzenia do naszego jadłospisu produktów zawierających organizmy modyfikowane genetycznie (GMO). Dlatego postulat uczynienia z Polski strefy wolnej od GMO zyskuje coraz więcej zwolenników. Wśród nich byli także radni powiatu słupeckiego. 27 stycznia 2012 r. radni powiatu słupeckiego, w tym wszyscy radni PSL podjęli uchwałę popierającą starania, by województwo wielkopolskie było strefą wolną od organizmów zmodyfikowanych genetycznie.

Kilka lat wcześniej 21 marca 2005 r. sejmik wielkopolski przyjął stanowisko w sprawie utworzenia na całym obszarze Województwa Wielkopolskiego strefy wolnej od upraw roślin zmodyfikowanych genetycznie (GMO). W przyjętym stanowisku Sejmik wyraził wolę tworzenia w regionie warunków do produkcji metodami przyjaznymi środowisku żywności o wysokiej jakości, jednocześnie domagając się podjęcia działań, mających na celu uniemożliwienie dopuszczenia organizmów zmodyfikowanych genetycznie na teren Województwa Wielkopolskiego.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Gazety Słupeckiej”

   1. Falszywe ślepia jak Tusk!!!! Ze tacy jeszcze chodza po ziemi!!! Gorsi jak rudzielce Dzieki wAM Polska nasza kochana cierpi i upada!!! Najlepiej zrezygnujcie z posady !!!! Dobrzy jak krzycza o pieniadze!!!

 1. Muszę przyznać że godnie nas reprezentuje pan poseł nawet wbrew założeniom sejmiku wielkopolskiego ale co tam, do wyborów daleko a potem się cos odkopie z wojny i będzie git.

 2. Pan Posel G. hehe …. warty tyle ile jego zona! Oboje sa nieprzyjemni samolubni i nic ich nie interesuje oprocz wlasnej d…y i sporych pieniedzy jakie dzieki ludziom zarabiaja. Pan Posel G. Zapomnial o dawnych kolegach Glowa do gory i nikt juz sie nie liczy. JEGO ZONA NIENADAJE SIE NA NAUCZYCIELA. obecnie chyba dyrektorka ekonomika w slupcy. Porazka.

 3. Pan Grzeszczak jest tak nieprzyjemnym czlowiekiem GLOSOWALAM NA NIEGO I JAK PRZYSZLO CO DO CZEGO TO WYSMIAL MI SIE W TWARZ I MNIE OLAL ! MY JEGO PROSBE SPELNILISMY A ON NAWET DZIEKUJE NIE POWIEDZIAL OSZUST I KLAMCA Mialam z nim nieprzyjemnosc rozmowy. Pracowal w GSie i wszystkim sie podlizywal prosil o glosy jak zbity pies, a teraz??? Wielki polityk warty co złamany grosz!!!! Nie zna sir na niczym Nigdy nie spodziewalabym sie takiego potraktowania z jego strony Z jego ZONKA JEST IDENTYCZNIE!!!!!!!! Niedobrze mi jak ich widze!!!

 4. Poparl ustawe?! Ciekawe czy sam bedzie to jadl!!! Co za d….k
  Ciekawe ile kasy dostał za poparcie Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase! Panie Grzeszczak WIECEJ ROZUMU !!!!!!!!!
  :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *