Halina Benedyk zaśpiewa przy kościele

10 maja, 2016

Jej przebój śpiewany razem z Włochem Marco Antonellim śpiewała cała Polska. Teraz Halina Benedyk znana także z przeboju „mamy po 20 lat” zaśpiewa także w Słupcy. Występ wokalistki uświetni jubileusz 10-lecia CARITASU w Słupcy.

Halina Benedyk debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1983 roku. Na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku wraz z włoskim piosenkarzem Marco Antonellim zaśpiewała przebój „Frontiera”. Po tym sukcesie wokalistka rozpoczęła tournée po Polsce z orkiestrą Jerzego Miliana. W 1985 roku Benedyk nawiązała współpracę z „Estradą Poznańską” i jednocześnie podjęła naukę w Studium Piosenkarskim w Poznaniu.

Tworzyła nagrania radiowe i telewizyjne z orkiestrą „Alex Band” pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego oraz orkiestrą Zbigniewa Górnego.

W 1987 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu z piosenką „Mamy po 20 lat”, dzięki której otrzymała „Nagrodę Publiczności” oraz „Miss Obiektywu” od dziennikarzy. Utwór stał się niezmiernie popularny, otrzymał tytuł „Piosenki Roku” w 1 Programie Polskiego Radia. W 1988 roku reprezentowała po raz kolejny Polskę na Festiwalu w Sopocie.

Lata 1990–1993 spędziła w Szwajcarii, towarzysząc mężowi Aleksandrowi Maliszewskiemu i jego orkiestrze w występach. W połowie lat 90. rozpoczęła działalność artystyczną dla dzieci. Często prowadzi warsztaty wokalne i pracuje jako juror na konkursach muzycznych.

Halina Benedyk i Marco Antonelli po dwudziestu sześciu latach spotkali się ponownie aby nagrać nową płytę, którą zatytułowali Frontiera.

W Słupcy Halina Benedyk zaśpiewa 19 czerwca podczas festynu Caritasu z okazji Roku Miłosierdzia i 10-lecia CARITASU w Słupcy. Impreza pod patronatem abpa Józefa Kowalczyka, dyrektora CARITAS i burmistrza Słupcy odbędzie się na placu przy słupeckim kościele pw. bł. bpa. Michała Kozala.

fot. halinabenedyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *