Harlem Shake w Ogólniaku

6 marca, 2013

Cały świat oszalał na punkcie nowego internetowego „wirusa”. W szkołach, na uczelniach, w biurach dużych korporacji, w prywatnych mieszkaniach, na ulicach – wszyscy kręcą filmy pod tytułem Harlem Shake – ukazując tym samym czyste szaleństwo. Do ogólnoświatowej akcji dołączył także słupecki ogólniak.

CO TO JEST HARLEM SHAKE?
Harlem Shake to nowy hit internetu, nakręcony przez internautów filmik, który błyskawicznie zdobył rzesze fanów na całym świecie.

„Do 30-sekundowego utworu nakręca się filmik, gdzie początkowo nic się nie dzieje, a jedna przebrana osoba zaczyna tańczyć w rytm muzyki” – wyjaśnia nam Ilona Gwizdała, uczennica słupeckiego LO, która udostępniła nam materiały do tego artykułu.

Zwykle pierwsza osoba ma na głowie kask, karton, głowę konia lub inne nakrycie. Po kilkunastu sekundach następuje cięcie i tańczą już wszyscy bohaterowie, przebrani za postacie z filmów, bajek czy posiadający zwierzęce elementy. Jedni tańczą, drudzy skaczą i robią inne szaleństwa, niespotykane w normalnym życiu. Do piosenki nowojorskiego DJ’a Baauera tańczą wszyscy – studenci, norweska armia, pracownicy korporacji, ojcowie z dziećmi, modelki i tysiące innych ludzi na całym świecie.

Także słupecki ogólniak postanowił zaangażować się i stworzyć własny Harlem Shake. Na pomysł wpadli uczniowie klas drugich: Agata Rucińska oraz Bartek Smuszkiewicz, którzy zarazili tym pomysłem innych licealistów…

Więcej w Gazecie Słupeckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *