Horror zakończony sukcesem

22 listopada, 2009
Siatkówka
Siatkówka

Dla takich spotkań warto kochać siatkówkę.

III liga seria A
UKS MOS „Czarni” Ostrowite – UKS „Jan – Pol” Turek 3:2 (18:25; 25:21; 25:19; 20:25; 21:19)

To co zafundowali w sobotni wieczór podopieczni Pawła Kolana i Marcina Wiatrowskiego trenerom oraz kibicom przeszło najśmielsze oczekiwania. Emocjami, którymi obdarzone było to spotkanie można obdzielić kilka meczy. Szala zwycięstwa co chwilę przesuwała się na stronę siatkarzy z Ostrowitego lub Turku. Cztery sety nie przyniosły rozstrzygnięcia, o wszystkim decydował piata odsłona, która była dopiero prawdziwą huśtawką nastrojów. Mecz wydawał się już rozstrzygnięty na korzyść gości, gdyż prowadzili już 12:7. Wtedy na zagrywkę wchodzi Mateusz Dymowski, któremu ręka nie zadrżała w najważniejszej części spotkania. Mocne serwy sieją popłoch wśród siatkarzy „Jan- Pol” i dochodzimy do stanu 13:13. Końcówkę wszyscy oglądają na stojąco, niesamowity doping kibiców uskrzydla Czarnych, lecz do końca meczu jeszcze daleka droga. Trenerzy podrywają swoich zawodników do walki, która kończy się zwycięsko dla miejscowych 21:19. Na słowa uznania zasługuje cały zespół, który zagrał dziś niesamowity mecz powiedział po spotkaniu Paweł Kolan. Dodał również, że w jego karierze trenerskiej nie przypomina sobie rywalizacji o tak dużym ładunku emocji i napięcia.

UKS MOS: Michał Konieczka; Piotr Maciejewski-libero; Mateusz Dymowski; Mateusz Pecyna; Przemysław Król; Michał Kolan; Mateusz Kolan; Piotr Staśkiewicz; Jarosław Łagutoczkin; Krzysztof Kluczyński; Krzysztof Król.

Wojewódzka Liga Młodzików
W turnieju rywalizowały 3 drużyny. W poszczególnych spotkaniach Czarnych padły następujące wyniki:

UKS MOS „Czarni” Ostrowite – UKS „Rataje-ZSO 4” Poznań 1:2
UKS MOS „Czarni” Ostrowite – FKS „Świerczewo” Poznań 1:2

Jak podkreślił trener Marcin Wiatrowski jego młodzi podopieczni rywalizują z drużynami, które są rocznikowo o rok starsze. Po ograniu się w tym sezonie, następny będzie zdecydowanie lepszy. Stwierdził również, że spotkania były bardzo zacięte, a o zwycięstwie decydował tie-brek.

UKS MOS: Jakub Goliński; Dominik Juszczak; Kamil Król; Mateusz Krysztofowicz; Mateusz Pogorzelski; Szymon Walczak; Krzysztof Kamiński; Jan Szymczak; Bartłomiej Waszak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *