Za młody by wygrywać !?

22 listopada, 2009
Podziękowanie po meczu finałowym, w którym najmłodszy zawodnik turnieju Dawid uległ 0:3 bardzo doświadczonemu zawodnikowi Henrykowi Piechnikowi.
Podziękowanie po meczu finałowym, w którym najmłodszy zawodnik turnieju Dawid uległ 0:3 bardzo doświadczonemu zawodnikowi Henrykowi Piechnikowi.

Tenis Stołowy
To był 13-sty turniej Dawida Balcerzaka w tym sezonie. Grając 17 października w Słupcy czuł się jak ryba w wodzie. Po pewnie wygranych pojedynkach w kat. żak (bez straty seta) oraz kat. kadet (przegrał jednego seta w decydującym spotkaniu z Mateuszem Żabińskim) 9-cio latek chcąc sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi dostał możliwość startu w kat. senior – warunkiem koniecznym postawionym przez organizatora było wpłacenie wpisowego.

Turniej w „najsilniejszej” grupie seniorów rozgrywany był systemem rosyjskim. Do 6 startujących zawodników dopisano juniorkę oraz weterana, ponieważ jako pojedyncze osoby nie mieliby możliwości zagrania meczy w swoich kategoriach. Dawid nieoczekiwanie znalazł się w finale . Wynik rywalizacji był chyba najbardziej zaskakujący w historii słupeckich turniejów. Otóż nieoficjalnie kat. OPEN (wszyscy zawodnicy jacy przystąpili do turnieju) wygrał 56-letni weteran Henryk Piechnik przed 15-letnią Sylwią Cieślicką – juniorką oraz 9-cio letnim żakiem Dawidem Balcerzakiem, który został dopuszczony do gry jako senior!

Była to klasyfikacja nieoficjalna, ponieważ regulamin takowej nie przewidywał. Regulaminowe kategorie to: junior, senior oraz weteran. Jasnym jest, że jako weteranowi 1 miejsce przyznano Henrykowi Piechnikowi, a jako juniorka wygrała Sylwia Cieślicka. Dawida postanowiono nie klasyfikować. Pierwszym seniorem okrzyknięto Zbyszka Cieślickiego, zawodnika, który zajął 4 miejsce w kat. OPEN, a miejsca 2 i 3 przypadły Waldemarowi Kołodziejczakowi oraz Jackowi Zatylnemu.

Zawodnicy Ci biorą pod uwagę kat. OPEN ukończyli turniej dopiero na miejscach 5-6 , przegrywając swoje mecze z Dawidem (Dawid Balcerzak -Waldemar Kołodziejczak 3:1 ; Dawid Balcerzak-Jacek Zatylny 3:0; Finał OPEN: Dawid Balcerzak – Henryk Piechnik 0:3, Mecz o II m. OPEN Dawid Balcerzak – Sylwia Cieślicka 0:3) . Zamiast pierwszego miejsca w kat. senior Dawidowi zaproponowano zwrot 10 zł wpisowego i zapomnienie o turnieju.

Radość z odniesionych sukcesów w kat. żak i kadet przysłoniła młodemu zawodnikowi SKTS Słupca duża niesprawiedliwość jaka spotkała go w kat. senior. Czy żak może wygrywać na turniejach z seniorami ? Tak… ale nie w Słupcy!

  1. do grubba… jestem w temacie i wszystko było ok, jeżeli puchar to za 3mc lub 4miejsce .taki turniej był organizowany 1wszy raz i nie wyszło ok,był drugi i już wszystko było super.apropo (jak ryba w wodzie i za młody by wygrywać )skandal to jest jego zachowanie tego żaka podczas turnieju,ligi i na treningach,krzyczy piszczy na ojca, płacze przy stole …..zycze mu osiągnieć w tenisie ale dużo pracy przed ojcem własnie w celu zachowywania sie syna i ogłady ojcu.

  2. wszystko super, dzieciaka sie skresla z listy startowej a pierwsze miejsce ma czwarty zawodnik, takich numerów nawet w PZPN-nie sie nie robi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *