Jak zagospodarować przestrzeń nad telewizorem?

22 listopada, 2023

Choć wydawałoby się, że aranżacja mieszkania to sama przyjemność, często jest niełatwym zadaniem. Wymaga planowania, dobrego pomysłu i wyczucia. Ozdoby to elementy, które mogą nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru. Co może sprawdzić się nad telewizorem?

Stylowe obrazy i plakaty

Podczas planowania wystroju swojego mieszkania lub domu, skupiamy się głównie na kolorystyce ścian, ustawieniu mebli i sprzętów. Często jednak zdarza nam się zapomnieć o detalach, a przecież diabeł tkwi w szczegółach! Dodatki i ozdoby odegrają kluczową rolę, mogą nawet całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia i nadać mu wyjątkowego charakteru.

Co zatem najlepiej sprawdzi się w niezagospodarowanej przestrzeni nad telewizorem? Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i w jakim klimacie utrzymane jest całe pomieszczenie. Świetnym rozwiązaniem będzie zawieszenie w tym miejscu oprawionych plakatów, ale nie takich, które w dzieciństwie wyrywaliśmy z gazet. Obecnie dostać możemy w wielu sklepach artystyczne obrazy, które wychodzą spod rąk utalentowanych grafików. Z całą pewnością każdy znajdzie coś, co wpasuje się do wnętrza i podkreśli jego klimat.

Wiesz, co może sprawdzić się jeszcze lepiej? Obrazy wykonane przez domowników! To nie tylko ozdoba, ale też wspaniała pamiątka, która zaznaczy to, jak rodzina jest dla Was ważna. Jak je zrobić? Pędzle w ręce i do roboty! Dobrym pomysłem są płótna do malowania po numerkach. Dzięki nim na Twoich ścianach może zawisnąć dzieło niczym z wielkiej galerii sztuki. Dobrym pomysłem są też puzzle. Spędzicie razem świetnie czas podczas ich układania, a na koniec będziecie mieli piękną i oryginalną ozdobę nad telewizor. Wystarczająco przekonani?

Ozdoby DIY

Jeśli spodobał wam się pomysł z własnoręcznie przygotowanymi obrazami, ale chcielibyście jednak czegoś innego? Żaden problem! Macie mnóstwo możliwości, by własnymi siłami i pomysłami ozdobić mieszkanie. Dobrym pomysłem może być zrobienie kolażu z Waszych zdjęć, ozdobienie go i włożenie w pięknie zdobioną ramę. Taki akcent wprowadzi ciepło i rodzinną atmosferę w Wasze cztery kąty.

Możecie też postawić na coś zupełnie innego. Obecnie duża popularnością cieszą się plecione ozdoby ze sznurków, tak zwane makramy. Spróbujcie stworzyć je sami! Będzie to sporym wyzwaniem, ale z pewnością przyniesie satysfakcjonujący efekt.

Odważnym, ale bardzo pomysłowym rozwiązaniem, jest własnoręczne namalowanie na ścianie wzorów. Użyj do tego taśmy malarskiej albo specjalnych szablonów. Dzięki nim możesz stworzyć niepowtarzalną dekorację, która wprowadzi ciekawy akcent i wypełni puste miejsce nad telewizorem.

A może po prostu… półka!

Takie proste, a tak wiele możliwości daje! Gdy nad telewizorem powiesicie półkę, możecie na niej ustawić wszystko, co tylko podpowie Wam wyobraźnia. Świetnie sprawdzą się ramki ze zdjęciami czy rodzinne pamiątki. Mogą to być również figurki, świece czy wazony.

Półka nad telewizorem sprawdzi się także dobrze jako miejsce na książki lub płyty. Będą ładnie wyeksponowane, a Wy będziecie mieli je pod ręką. Dobrym pomysłem będzie także zawieszenie kilku mniejszych, pojedynczych półeczek, na których ustawicie roślinki, najlepiej pnące. Możecie tym sposobem stworzyć w domu małą dżunglę, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim „rośliniarom”.

Rozwiązania wykończeniowe

A może warto pomyśleć o dokładnym zagospodarowaniu ścian jeszcze przed całym remontem? Wtedy z pomocą mogą przyjść proste rozwiązania wykończeniowe wnętrza. Jednym z nich jest położenie na ścianę fototapety – jest ich całe mnóstwo o najróżniejszych wzorach. Możesz mieć w domu widok niczym z wieżowca w Nowym Jorku albo rodem z wiejskiego domku.

Innym pomysłem będzie ułożenie na ścianie za telewizorem cegiełek. To bardzo stylowe rozwiązanie. Możesz je dodatkowo podświetlić i stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Co zamiast cegiełek? Lamele to równie eleganckie i niezwykle modne rozwiązanie. Doda wnętrzu ciepła i sprawi, że będzie wydawało się bardziej przytulne.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *