Jest sprzeciw handlarzy z rynku

29 września, 2015

Jesteśmy mieszkańcami miasta, którzy w obrębie Starego Rynku prowadzą swoje działalności handlowe lub żyją z dzierżaw lokali na w/w działalności. Wprowadzenie bez żadnych konsultacji społecznych dotyczących nas, zmian organizacji ruchu i strefy płatnego parkowania przyczyniły się do utraty przez nas części dochodów i redukcji zatrudnienia oraz w niedalekiej przyszłości rezygnacji z działalności (likwidacji w tym rejonie sklepów).

My odprowadzimy mniejsze podatki, opłaty za zezwolenia, a co za tym idzie mniej zasilimy budżet miasta. Wzrośnie liczba ludzi bez pracy, bo na nich nie będzie nas stać, a zatem zasilą szeregi bezrobotnych na zasiłkach. Myślimy, że parkomaty nie pokryją tych strat. Zwracamy się zatem do władz miasta z prośbą o rozpatrzenie naszej sytuacji i przywrócenie zasad ruchu sprzed reorganizacji oraz zniesienie parkomatów bądź stworzenie możliwości parkowania do np.15 minut bez opłat.

Przerobienie ulicy Warszawskiej na jednokierunkową spowodowało, że kierujący pojazdami w celu przemieszczenia się z części wschodniej miasta do zachodniej muszą „nadrabiać” kilometrów. Dróg w mieście nie przybyło, a do rynku prowadziły trzy ulice, dziś dwie, co też zmniejszyło przepływ ludności w starej części miasta. Wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h w tej części miasta by wystarczyło. Powtórnie zwracamy się z prośbą o powrót organizacji ruchu sprzed czerwca w obrębie starej części miasta oraz likwidacji płatnej strefy parkowania.

Pismo podpisało 37 osób prowadzących działalność gospodarczą w tym miejscu. Pismo skierowane do władz miasta, to ma być pierwszy krok. Nie wiadomo jaki obrót przyniesie ten protest. Być może sprawa będzie dyskutowana podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Do tematu z pewnością wrócimy.

  1. Drodzy „handlarze z rynku” uprzejmie informuję, że jestem Waszym klientem i bardzo mi pasuje obecny układ jazdy i to, że wreszcie mam gdzie zaparkować. Nie zmieniajcie tego bo znowu wszystkie miejsca cały dzień będą zajęte przez (kogo?) i nie będę mógł zaopatrywać się u Was.

  2. ” Zwracamy się zatem do władz miasta z prośbą o rozpatrzenie naszej sytuacji i przywrócenie zasad ruchu sprzed reorganizacji oraz zniesienie parkomatów bądź stworzenie możliwości parkowania do np.15 minut bez opłat ” – no i jeszcze spowodowanie przymusowego wjazdu na rynek przez 100 osób dziennie skierowanych przez patrol policji ustawiony na ul . Poznańskiej aby było więcej klientów w sklepach na rynku. Drodzy handlarze i wynajmowacze obskurnych w większości cuchnących i zawilgoconych pomieszczeń . Mamy 2015 rok i nigdzie nie pisze że handel musi się odbywać na placu Wolności przez następne 100 lat bo tak wam pasuje. Mnie natomiast jak większości mieszkańców pasuje tak jak teraz jest . Każdy może podjechać pod sam sklep , zapłacić 50 groszy i kupić co chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *