Kobieta oficer Policji w szeregach słupeckiej jednostki

25 kwietnia, 2023

21 kwietnia br. odbyła się pierwsza w tym roku uroczysta promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji – podkomisarza Policji. Wśród 531 funkcjonariuszy polskiej Policji, którzy dostąpili zaszczytu promocji była policjantka Komendy Powiatowej Policji w Słupcy podkom. Iwona Górna.

Podkom. Iwona Górna to obecnie jedyna i pierwsza od 17 lat kobieta oficer w słupeckiej Policji. Służbę w niebieskim mundurze rozpoczęła w 2005 roku. Swoją karierę zaczynała jako szeregowy policjant w ogniwie patrolowym Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Następnie awansowała na stanowisko dzielnicowego miasta Słupcy, po czym została mianowana referentem Zespołu ds. Nieletnich. Od 2011 roku pracowała jako detektyw w Wydziale Kryminalnym, by w 2015 zostać Kierownikiem Posterunku Policji w Orchowie. Od 2018 roku pracuje w Słupcy w Zespole Dyżurnych na stanowisku kierowania.

Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

21 kwietnia 2023 r. na placu apelowym WSPol w Szczytnie poprzez symboliczne uderzenie szablą w ramię, słupecka funkcjonariuszka została promowana na stopień podkomisarza Policji przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka. Wcześniej akt mianowania na stopień oficerski podpisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *