10 maja, 2023

Waldemar Miernik, Waldek … Urodził się w Słupcy 10 maja 1973 roku. Był słupczaninem przez całe swoje życie. Tu chodził do przedszkola, szkoły podstawowej, tu kończył Liceum Ogólnokształcące. I to właśnie w liceum zaczęła się Jego przygoda z Gazetą Słupecką. I jak się okazało trwała do końca Jego życia.

To niemalże 30 lat Jego związku z Gazetą Słupecką, która w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 35-lecie. Waldka nie będzie… Nie, Waldek będzie na jubileuszu. Nie odpuści. Będzie nas wspierał z ,,góry”. Jesteśmy tego pewni.

Waldek jeszcze niedawno był wśród nas. Przez te 30 lat uczestniczyliśmy w Jego życiu, a On w naszym. Cieszyliśmy się wspólnie z sukcesów, nie tylko zawodowych, ale także wydarzeniami z życia prywatnego.

Smuciliśmy się niepowodzeniami i troskami. To były nie tylko relacje pracodawca-pracownik, to była wspólnota przyjacielskich więzi, taka redakcyjna rodzina.

Głęboko przeżywamy Jego odejście. 26 listopada 2018, dzień Jego śmierci na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jak Waldek.

Proponujemy naszym czytelnikom kilka porcji wspomnień zatrzymanych w kadrze.

•••

📜 Kartka z kalendarium

10 maja 1973 roku, 50 lat temu

Słupca. Ur. Waldemar Miernik s. Andrzeja i Krystyny z Jaworskich, abs. LO w Słupcy; całe swoje dorosłe życie związał z Gazetą Słupecką, z 2- letnią przerwą (1999-2000) kiedy to był dziennikarzem Radia Warta, dziennikarz, sekretarz redakcji, zastępca redaktora naczelnego, redaktor naczelny (2008- 2010); radny powiatowy (2010-2018), członek Zarządu Powiatu IV kadencji; działacz społeczny i sportowy m.in. kierownik drużyny seniorów piłki nożnej słupeckiej „Pogoni“ i Klubu Bokserskiego „Sokół“ (zm. 2018).

Fot. Janusz Wiśniewski, Katarzyna Rybicka, Tomasz Kędzierski, Jędrzej Miernik, MDK Słupca, Dawna Słupca, Jola Strączkowska, Gazeta Słupecka, twojaslupca.pl, Magdalena Kosmalska-Zauer i inni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *