Komorowski gratulował T. Matkowskiemu

26 maja, 2011
ROLPASZ – Mistrzem AgroLigi 2010
ROLPASZ – Mistrzem AgroLigi 2010

Strzałkowo/Warszawa: ROLPASZ – Mistrzem AgroLigi 2010
Strzałkowska firma ROLPASZ Tadeusza Matkowskiego została laureatem ogólnopolskiego konkursu Agro- Liga 2010. List Gratulacyjny oraz pamiątkowy puchar wręczył Prezydent RP i wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas uroczystej gali, która miała miejsce, 17 maja, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

Konkurs AgroLiga 2010 to już osiemnasta edycja tego wydarzenia, organizowanego na szczeblu wojewódzkim przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP, we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, zrzeszającym wielu laureatów AgroLigi z poprzednich lat. Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych, czyli tych, którzy potrafili zbudować swoje warsztaty pracy na niezwykle wysokim poziomie, umiejętnie korzystając z funduszy unijnych, którzy osiągają bardzo wysokie efekty produkcyjne i pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych.

O wysokiej randze konkursu AgroLiga świadczą późniejsze dokonania laureatów, którzy po latach stają się wizytówkami polskiego rolnictwa i agrobiznesu. Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach: rolnicy oraz firmy. Ostatecznie wyłoniono kilkudziesięciu laureatów krajowych, a w tym wicemistrzów i mistrzów AgroLigi 2010. Uhonorowani oni zostali między innymi listami gratulacyjnymi Prezydenta RP i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pucharami. Prezydent Bronisław Komorowski wyraził swoją ogromną satysfakcję z faktu, iż może gościć w Pałacu Prezydenckim uczestników Gali AgroLiga 2010. W Liście gratulacyjnym, z osobistym podpisem Prezydenta RP, czytamy

– Proszę przyjąć gratulacje z okazji uzyskania tytułu Laureata XVI edycji ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2010 w kategorii „Firmy”. Państwa przedsiębiorstwo znalazło się w grupie najwyżej ocenionych uczestników tej rywalizacji. Uznanie wzbudziły wyniki ekonomiczne, sprawne zarządzanie, wysoka jakość oferowanych produktów, korzystanie z nowoczesnych technologii, a także dbałość o środowisko i estetykę zabudowań gospodarczych. To powody do domy i radości – dla Państwa, lecz również dla wszystkich, którym leży na sercu rozwój i dalsza modernizacja rolnictwa – będącego jednym z ważniejszych filarów naszej gospodarki. Na Państwa pomysłowości i pracowitości korzysta cała wieś, zyskując na atrakcyjności pod względem infrastruktury, dostępu do usług, czystości środowiska. To również Państwo współtworzą wzrost gospodarczy i promują wysokie standardy przedsiębiorczości. Życzę Państwu dalszych sukcesów w działalności rolniczej oraz wszelkiej pomyślności osobistej, jeszcze raz gratuluję prestiżowego wyróżnienia.

Tadeusz Matkowski na uroczystość do Warszawy pojechał ze swoją żoną.

– Do konkursu nasz Ośrodek Doradztwa Rolniczego zgłosił nas w ubiegłym roku. Przyjechała komisja z Poznania, by zobaczyć naszą firmę. Po tej wizytacji okazało się, że zostaliśmy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, po czym także zostaliśmy laureatami AgroLigi na poziomie wojewódzkim. Komisja brała pod uwagę obroty firmy, kwestie wiarygodności i rzetelności firmy, wypłacalności, jak również atrakcyjności produktów, stosowania nowych technologii, estetyki firmy, jej budynków i otoczenia, również dbałości o środowisko – szereg czynników był brany pod uwagę. Nasz zakres działalności jest szeroki: prowadzimy skup trzody chlewnej, rozprowadzamy warchlaki, dodatki paszowe, sprzęt zoohigieniczny, części zamienne go ciągników i maszyn rolniczych, opony, akumulatory. Cieszę się niezmiernie z tego wyróżnienia. Cieszy fakt, że moja praca i całego zespołu, została doceniona przez Ministerstwo Rolnictwa i Prezydenta – będzie to motorem do dalszych działań. Biznes, w którym działam nie jest łatwy. Do efektów dochodzi się po latach. Jestem nauczony systematycznej pracy – jak to mówią małą łyżeczką, powolutku, a do celu.

Podczas uroczystej Gali Tadeuszowi Matkowskiemu została nadana, przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Odznaka Honorowa „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA”, w dowód uznania za działalność związaną z rolnictwem i agrobiznezssem.

Firma Rolpasz została założona w 1994r. i początkowo była małą firmą rodzinną, mieszczącą się w niewielkim budynku na terenie prywatnej posesji właściciela. Od początku istnienia Rolpaszzajmował się sprzedażą wysokiej jakości pasz, koncentratów oraz dodatków paszowych, efektem czego był istotny wkład w rozpowszechnienie nowoczesnych metod żywienia zwierząt. Z upływem czasu firma zyskała to co najcenniejsze – zaufanie klientów- rolników. Rozwój firmy i rozszerzenie działalności spowodowały konieczność zmiany siedziby. W 1999r. Tadeusz Matkowski jako jeden z inicjatorów powołał do istnienia Stowarzyszenie Producentów Rolnych Smak-Pol zrzeszające czołowych producentów trzody chlewnej z terenu powiatu słupeckiego. Na chwilę obecną działalność firmy Rolpasz ma charakter wielokierunkowy. W zakresie sprzedaży pasz prowadzi współpracę z renomowanymi producentami dodatków paszowych.

Rolpasz to również skup żywca oraz sprzedaż części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Firma od 6 lat, z powodzeniem, organizuje Dni Hodowcy, podczas których rolnicy mają możliwość spotkania się ze specjalistami z branży rolniczej, poszerzają swoją widzę rolniczą, dowiadują się o nowościach paszowych, odżywkach, sposobach kredytowania i dostosowania swoich gospodarstw do standardów UE. AgroLiga to konkurs, dzięki któremu Kapituła poznaje poszczególne regiony Polski oraz siłę polskiego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego. To dzięki takim przedsiębiorcom jak Tadeusz Matkowski, który wywodzi się rolniczej rodziny z Pospólna, mamy poczucie dumy, że polskie rolnictwo zyskuje coraz większe znaczenie w Unii Europejskiej. Nasz Mistrz AgroLigii 2010 – firma Rolpasz, śmiało tak można powiedzieć, jest ambasadorem polskiej wsi w Europie.

Właścicielom i pracownikom Rolpaszu szczerze gratulujemy i życzymy, by byli jak najbardziej znani w Polsce i Europie, by odczuwali wsparcie ze strony resortu rolnictwa. Polskie rolnictwo wymaga wsparcia i promocji, a nie ma lepszej promocji, jak prezentacja osiągnięć rolników/ agroprzedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *