Konstrukcja już stoi

3 sierpnia, 2010
Z hali tej będą korzystać przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce.
Z hali tej będą korzystać przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce.

Wólka (gm. Strzałkowo): Hala sportowa
Na około 1 mln. 400 tys. zł oscyluje koszt budowy środowiskowej hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wólce. Zakończone zostały wszystkie prace ziemne. Położono już także fundamenty, a obecnie trwa montaż konstrukcji.

Strzałkowski samorząd inwestycję tą realizuje przy pomocy pieniędzy Wspólnoty, choć większość potrzebnej kwoty wygospodarowane zostało ze środków własnych gminy. O dofinansowanie tego przedsięwzięcia ubiegano się z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania ,,Odnowa i rozwój wsi”.

Jednak wsparcie finansowe nie mogło nie mogłoby przekraczać pół miliona złotych. Planowany termin ukończenia przedsięwzięcia to koniec marca przyszłego roku, ale jak poinformowała Lidia Śmidowicz – zastępca wójta gminy, być może firma budująca salę upora się z ta inwestycją jeszcze późną jesienią tego roku.

,,Z hali tej będą korzystać przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej w Wólce. Po zajęciach także i osoby dorosłe. Z pewnością inwestycja ta przyczyni się do odciążenia hali w Strzałkowie. Jak na razie to jedyny taki obiekt w gminie, więc hala w Wólce w pewnym stopniu rozładuje jej obciążenie” – stwierdziła zastępca wójta Lidia Śmidowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *