Korupcja wyborcza

29 listopada, 2010

Dzięki wnikliwości słupeckich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą wyszła na jaw sprawa nieprawidłowości w prowadzeniu kampanii wyborczej na terenie jednej z gmin powiatu słupeckiego.

„Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że pod koniec października 2010r. matka jednego z kandydatów na radnego do Rady Gminy, będąc pełnomocnikiem jego komitetu wyborczego, wręczyła korzyść majątkową dwóm osobom , aby nakłonić ich do oddania głosu na jej syna. Mężczyźni przyjęli pieniądze w kwocie po 50 złoty każdy i zapewnili o swej lojalności.” – informuje Marlena Kukawka z zespołu prasowego słupeckiej policji.

Prokuratura Rejonowa W Słupcy wszczęła w tej sprawie śledztwo, którego celem jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy korupcji wyborczej. Kodeks karny wobec osoby, która jest uprawniona do głosowania i przyjmie korzyść majątkową w zamian za oddanie głosu przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Tej samej karze podlega osoba nakłaniająca do głosowania. Prokuratura i policja nie podają miejscowości, w której zaszedł proces korupcji. Media już w ubiegły piątek podały, że chodzi o gminę Powidz.

„Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. W sprawie prowadzone jest postępowanie” – kwituje Marek Kosmalski, Prokurator Rejonowy w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *