Małżeńskie występki

29 listopada, 2010

Policjanci z Posterunku Policji w Orchowie udaremnili parze włamywaczy kradzież wyrobów tytoniowych, alkoholu i pieniędzy z jednego z barów w gminie Ostrowite. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku małżeństwo z Olkusza, które przyjechało do naszego powiatu na „gościnne występy”.

Tuż po północy, 17 listopada br., para włamywaczy zerwała kłódki zabezpieczające do jednego z barów w gm. Ostrowite i po wejściu do pomieszczenia zaczęła ładować łup do toreb. Znajdujący się w pobliżu patrol policyjny wystraszył rabusi. Sprawcy nie zdążyli wynieść zdobyczy. Policjanci zabezpieczyli pełne papierosów i alkoholu torby oraz pieniądze zabrane z automatu do gier, wszystko wartości ponad 3 tys. złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania przestępców. Po kilku minutach w ręce stróżów prawa wpadła 36- letnia kobieta, a nad ranem mundurowi zatrzymali 39- letniego mężczyznę.

Okazało się, że para jest małżeństwem, które przyjechało na tzw. gościnne występy aż z województwa małopolskiego. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *