Kronika Policyjna 09-2011

14 marca, 2011

Przestępstwo narkotykowe
26 lutego ok. godz. 21.00 w Orchowie na ul. Łąkowej policjanci Wydziału Kryminalnego i Rewiru Dzielnicowych KPP w Słupcy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu konińskiego w wieku 19 i 17 lat, przy których ujawniono ponad 5 gram marihuany i 15 g amfetaminy. Sprawcy osadzeni zostali w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Postępowanie prowadzi KPP w Słupcy. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą więzienia do lat 3.

Kradzieże
10- 24 lutego w Siennie gm. Ostrowite nieznany sprawca z niezamkniętego garażu ukradł wykaszarkę spalinową, powodując straty w kwocie 2000 zł na szkodę właściciela. Postępowanie prowadzi PP Orchowo.

25 lutego ok. godz. 14.00 w Przybrodzinie 15-letni chłopak zatrzymał przejeżdżający samochód i poprosił o podwiezienie. W środku podróżowało trzech młodych ludzi. Kiedy chłopak wysiadał z samochodu jeden z pasażerów auta wyrwał mu z rąk telefon komórkowy, będący własnością małoletniego. Wartość aparatu ok. 400 zł.

Kradzieże z włamaniem
21-24 lutego w Dolanach nieznany sprawca poprzez wyłamanie drzwi wejściowych dostał się do budynku gospodarczego i mieszkalnego na terenie niezamieszkałego gospodarstwa, skąd po splądrowaniu pomieszczeń ukradł 500 kg węgla, zmywarkę do naczyń, rower, przewody elektryczne i elektronarzędzia, powodując straty w kwocie 2500 na szkodę właściciela. Postępowanie prowadzi PP Zagórów.

Nietrzeźwi kierowcy
21 lutego w Strzałkowie policjanci PP Strzałkowo zatrzymali Piotra D. lat 43 zam. gm. Strzałkowo, który kierował samochodem osobowym, będąc pod wpływem alkoholu 0,5 promila;

22 lutego w Szemborowie policjanci PP Strzałkowo zatrzymali Sławomira S. lat 24 zam. gm. Strzałkowo, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości 2,1 promila alkoholu w organizmie.

24 lutego w Cieninie Zabornym policjanci ruchu drogowego zatrzymali Waldemara K. lat 37 zam. gm. Słupca, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości 3,12 promila w organizmie.

25 lutego w Myszakowie policjanci PP Zagórów zatrzymali Tadeusza S. lat 46 zam. Gm. Zagórów, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *