Kronika policyjna

9 listopada, 2016

W nocy z piątku na sobotę w bloku przy ulicy Ratajczaka żona na schodach zobaczyła męża, który był nieprzytomny. – Żona zgłosiła, że na klatce schodowej znalazła nieprzytomnego męża. Zawiadomiła o tym zdarzeniu zespół medyczny i policję. Lekarz stwierdził zgon 61-letniego mężczyzny. Na miejscu pojawił się także prokurator. Prokurator ze względu na miejsce w jakim zwłoki zostały znalezione, czyli na klatce schodowej, zarządził sekcję zwłok. Na razie nie ma podstaw sądzić, że do zdarzenia doszło przy udziale osób trzecich – mówi asp. Marlena Kukawka , rzecznik prasowy słupeckiej policji. Nieoficjalnie wiemy, że policja skłania się do wersji, że zgon nastąpił w wyniku choroby. Prokurator rejonowy Ewa Woźniak w rozmowie telefonicznej powiedziała nam, że sekcji zwłok jeszcze nie było. – Odbędzie się ona dzisiaj (w poniedziałek – przyp. red). Po obejrzeniu miejsca i zwłok przez prokuratora jesteśmy zdania, że w tym wypadku do zgonu nie przyczyniły się osoby trzecie. Był to prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek. Ale wszystko to okaże się , gdy będziemy znali wyniki sekcji – mówi prokurator Woźniak.

15 października w Giewartowie policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch młodych Słupczan, przy których podczas kontroli drogowej ujawnili susz roślinny marihuany. 23-latkowie zostali przewiezieni do policyjnego aresztu do czasy wyjaśnienia sprawy. Od kierowcy pobrano krew do badań, aby sprawdzić, czy nie prowadził pojazdu będąc pod wpływem środków odurzających.

15 października w miejscowości Kowalewo-Góry na drodze krajowej K92 około godziny 1.20 kierujący samochodem mki Seat Alhambra najechał na tył volkswagena LT, który zatrzymał się z powodu awarii świateł . W wyniku zdarzenia obrażeń nogi doznał pasażer volkswagena. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdami byli trzeźwi

23 października powiadomiono o kradzieży mosiężnego lampionu z nagrobka na cmentarzu w Słupcy.

20 października doszło do włamania do jednego ze sklepów z materiałami budowlanymi w Strzałkowie. Nieznany sprawca po wyłamaniu drzwi wszedł do pomieszczenia, z którego ukradł pieniądze. Postępowanie prowadzą policjanci Posterunku Policji w Strzałkowie

Mieszkanka Słupcy zgłosiła o oszustwie internetowym popełnionym na jej szkodę. Kobieta zakupiła odzież na jednym z portali i pomino zapłacenia za produkty, towaru nie otrzymała.

21 października w Orchowie policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu konińskiego, przy którym znaleźli amfetaminę i marihuanę. Do czasu wyjaśnienia sprawy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

22 października w Orchowie policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Orchowo, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości – około 2,4 promila alkoholu w organizmie

23 października w Słupcy policjanci zatrzymali mieszkańca Słupcy, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości – około 2,1 promila alkoholu w organizmie Tego samego dnia w Michalinowie policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Zagórów, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ok. 3,1 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

W Słupcy na ul. Kilińskiego, na przejściu dla pieszych, doszło do potrącenia pieszych przez samochód osobowy. Dwie osoby zostały ranne.Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny słupeckiej jednostki policji. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 24 października około godz. 19.30, kierujący fiatem seicento jadąc od ul. Kopernika potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie osoby. – 57-letnia kobieta i 68- letni mężczyzna zostali przewiezieni do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej. Policjanci zatrzymali 18- letniemu kierowcy samochodu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego – mówi asp. Marlena Kukawka, rzecznik prasowy słupeckiej policji.

25 października powiadomiono słupecką komendę policji o popełnieniu samobójstwa poprzez powieszenie 34-letniego mężczyzny ze Słupcy. – Zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki wydano rodzinie – mówi Marlena Kukawka z KPP w Słupcy.

Nieznany mężczyzna, podając się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej wszedł do jednego z mieszkań na ul. Kopernika i wykorzystując nieuwagę kobiety w wieku 85 lat dokonał kradzieży znacznej kwoty pieniędzy. Mężczyzna twierdził, że przyszedł sprawdzić licznik wody. Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego.

4 listopada w Strzałkowie policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zatrzymali 19-letniego mieszkańca pow. konińskiego, przy którym ujawnili narkotyki w postaci marihuany. Meżczyznę osadzono w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

4 listopada w Wylatkowie policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gm. Orchowo, który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ok. 2,4 promila alkoholu w organizmie.

6 listopada w Powidzu policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gm. Powidz który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Zawartość alkoholu w jego organizmie to ok. 1,3 promila.

Podsumowując cztery ostatnie dni na drogach powiatu słupeckiego można powiedzieć, że było dość bezpiecznie. Doszło do jednego wypadku drogowego i kilkunastu kolizji. To i tak więcej niż rok temu. W 2015 roku nie zanotowano wypadków drogowych, zgłoszono kilka kolizji. Najwięcej zdarzeń zanotowano w niedzielę 30 października. Doszło wtedy do wypadku drogowego w Szetlewku, na autostradzie wywróciła się cysterna z ciekłym azotem, zgłoszono o czterech kolizjach, a policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Około godziny 12:00 w miejscowości Szetlewek gm. Zagórów na jednym ze skrzyżowań kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się prawidłowo audi czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Kierowcę audi przewieziono do szpitala z podejrzeniem złamań kości. Po godzinie 13.00 na autostradzie, na wysokości miejscowości Kowalewo Sołectwo, jadąca w stronę Warszawy cysterna, wjechała do rowu. Kierowca trafił do szpitala na obserwację. Ruch na A2 cały był utrudniony do następnego dnia, kiedy ciężarówkę udało postawić na koła. 1 listopada policjanci wzywani byli do pięciu kolizji drogowych. W Strzałkowie na al. Prym. Wyszyńskiego około 15.50 zderzyły sie trzy samochod. Kierowca citroena nie zachował odpowiedniej odległości między pojazdami i uderzył w tył poprzedzającego go peugeota, a ten uderzył w następne auto. W Młodojewie kierująca bmw kobieta nie ustapiła pierwzeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem m-ki Audi. Około 18.30 na Łężcu, na drodze krajowej K92 kierujący vw golfem najechał na tył nissana. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi. Policjanci ustalają też okoliczności zdarzenia drogowego, gdzie potrącono pieszą. Podczas przechodzenia po pasach kierujący samochodem potrącił 15-letnią dziewczynę. Zawiózł ją do szpitala i odjechał, nie podając żadnych danych. Na szczęście pokrzywdzoną po opatrzeniu zwolniono do domu.

6 listopada na autostradzie A-2 w Skarboszewie, gm. Strzałkowo wypadkowi uległ samochód ciężarowy Volvo wraz z cysterną przewożącą gaz propan – butan. Z informacji uzyskanych przez Dyżurnego Operacyjnego wynikało, że cysterna jest nieuszkodzona, nierozszczelniona, stoi na kołach na pasie awaryjnym- brak osób poszkodowanych. Na miejsce dojechały zastępy strażackie z JRG PSP ze Słupcy oraz OSP Strzałkowo. Po rozpoznaniu ustalono że w cysternie znajduje się gaz propan-butan w ilości 19380kg mieszaniny. – Działania przybyłych sił i środków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu linii gaśniczej i odłączeniu akumulatorów. Następnie sprawdzono za pomocą mierników zagrożenie – trzy wskazania wykazały „0” i dokonano oględzin stanu zewnętrznego zbiornika – brak uszkodzeń. W końcowej fazie akcji wspólnie z pomocą drogową wyciągnięto zestaw z pobocza i przemieszczono na parking – mówi mł. bryg. Dariusz Różański z KP PSP Słupca.

3 listopada w Strzałkowie, na drodze krajowej nr 92 doszło do zderzenia samochodów Volkswagen LT i Peugeot. Na miejsce dojechały zastępy strażackie z JRG PSP ze Słupcy i OSP Strzałkowo. – Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu Peugeot, a następnie przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Równolegle zabezpieczono miejsce działań i odłączono zasilanie w pojazdach. W końcowej fazie akcji uprzątnięto z drogi porozbijane elementy aut – mówi mł. bryg. Dariusz Różański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *