Kto odpowiada za bezrobocie w Słupcy?

20 listopada, 2013

Konspol to jedyny duży zakład jaki powstał na naszym terenie po zmianie ustroju Teraz widać, że firma się rozbudowuje.Kilka tygodni temu do naszej redakcyjnej skrzynki trafił list. Jego autor nie chce ujawniać swojej tożsamości, ale sprawa dotyczy tak ważnego problemu, że postanowiliśmy jego treść przekazać posłowi Eugeniuszowi Grzeszczakowi, staroście Mariuszowi Rodze i burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi. Chodzi o bezrobocie i rozwój powiatu słupeckiego.

PSL BLOKUJE ROZWÓJ?
Oto treść listu:

Jestem osobą, która raczej zbliża się do końca kariery zawodowej niż stoi u jej progu. Niestety, mimo moich ponad 50 lat, od trzech wiosen jestem osobą bezrobotną. Nie jestem wybredny, niestety moje ogólne wykształcenie nie pozwala znaleźć mi w powiecie słupeckim żadnego zajęcia. Piszę do Was, bowiem brakuje mi w Słupcy, czy okolicach dyskusji na temat bezrobocia na naszym terenie. Ostatnio jednak usłyszałem tyle plotek lub faktów – mówiących o tym dlaczego na naszym terenie nie powstają nowe firmy, że chciałbym byście skonfrontowali je z rzeczywistością. Po pierwsze – marszałek sejmu Eugeniusz Grzeszczak, jak przypomnieli mi znajomi, zachwalając oddawany kilkanaście lat temu słupecki dojazd do autostrady, mówił o tym jak to otwiera nam się okno na świat. Że od tego momentu na naszym terenie będzie się otwierała firma za firmą. I co? Nic! Niewiele z tego zostało, a nie słyszałem, by dziennikarze, czy opozycja polityczna posła Grzeszczaka wypominała mu ten szczegół. Moi znajomi mówią mi, że władza (burmistrz, starosta, rada powiatowa) związana z posłem Grzeszczakiem ma bardzo dobre układy z potentatami na lokalnym rynku pracy: Mostostalem, Konspolem, Mleczarnią w Strzałkowie itp. Dlatego nikomu nie zależy na powstaniu nowych firm, bo gdyby powstawały, to obecni pracodawcy z uwagi na konkurencję na rynku pracy musieliby płacić więcej, a wiadomo, że to żadnemu z właścicieli się nie uśmiecha. Innym powodem może być fakt, że z nowymi prężnymi firmami do Słupcy mogłaby się sprowadzić grupa nowych, młodych, wykształconych, niekoniecznie związanych z PSL-em ludzi. Nowa elita mogłaby spowodować, że partia, która opanowała wszystkie dziedziny życia politycznego, społecznego, na naszym terenie, mogłaby stracić swoją dominującą rolę. Czasami docierają do mnie…

Więcej we wtorkowym (19.11) wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

 1. Kto odpowiada za bezrobocie w Słupcy ? A czy w Słupcy było bezrobocie przed 4 czerwca 1989r.Odpowiedź sama na usta się ciśnie.

 2. Tych debat to wy sobie możecie organizować tyle ile jest dni w miesiącu. A czy to coś zmieni ? Ponownie pytam się czy w Słupcy przed 4 czerwca 1989r było bezrobocie ? Cały naród zbiera owoce ,,mądrości ” większości narodu która opowiedziała się za drużyną Lecha.Tak jak jest obecnie będzie do końca świata.

 3. Moim zdaniem Słupca to miasto emerytów – o czym świadczy ilość aptek ponieważ dużo młodych wyjechało do innych miast albo za granice. O zamozności mieszkańców miasta i gminy świadczy też ilość ”lumpeksów” i marketów . Tylko ”kolesie” i koledzy ”kolesi” dyktują prawa na rynku pracy ,najnizsza krajowa (z wielką łaską) żadnych praw pracownika (bo na twoje miejsce jest dziesięciu) o traktowaniu pracownika w wielu firmach nie wspomnę.

 4. analizując treść listu dochodzę do wniosku, że to ma sens, lub, że Słupcą i Strzałkowem rządzą „niedojdy” czas przewietrzyć całe to towarzystwo wzajemnej adoracji.

 5. witam mam już dosyć pracy za 1183zł. Jak tu założyć rodzinę skoro nawet na rachunki by nie było bo pracodawca mówi ” jaka jest bieda teraz wszyscy pracują za najnizszą krajową” czyli ja też muszę a robię za 10os jestem jednym pracownikiem na wielką powierzchnię firmy a jak chce mieć wolne to wielkie halo i słowa ” ano taki kur.. zawód sobie wybrałeś” to jest naprawdę śmieszne zero praw pracownika w naszym rejonie 🙁 🙁 🙁

  1. Szanowny pracowniku takie jest prawdziwe oblicze kapitalizmu który większość ,,mądrego ” narodu całemu narodowi zaserwowała.Idź na skargę do solidarności i napisz na forum jakiej udzielili Tobie porady.

   1. Znany jest taki mędrzec z wybrzeża, który udzielił porady w Mielcu w związku z brakiem zamówień na samoloty. Powiedział ” róbta siatkie”.

 6. Należy przyznać jeszcze z 10 medali za wkład w rozwój regionu panie starosto. Podobno już rozpoczęły się poszukiwania wojennego trupa przy którym można odprawić egzorcyzmy i zrobić focie tak aby gawiedź widziała jakiego ma rozmodlonego posła no i oczywiście aby na niego głosowała. Najlepszy to podobno poseł taki który jest zamroczony bajkami o bozi i kociołkach ze smołą. Czy w ZSL panie pośle też takie standarty obowiązywały ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *