Lądek mistrzem Polski!

6 września, 2011
Lądek mistrzem Polski!
Lądek mistrzem Polski!

Sukces w krajowych zawodach sportowo – pożarniczych
Ogromnym sukcesem zakończyły się starty drużyn OSP Lądek w 13. Krajowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych rozgrywanych w Koninie. Męska drużyna zajęła pierwsze miejsce a żeńska trzecie. To największy sukces w ponad stuletniej historii OSP Lądek.

Na zawody do Konina przyjechały najlepsze drużyny ochotników z całej Polski. W zawodach wzięło udział aż 350 świetnie wyszkolonych druhów i druhen. Reprezentanci szesnastu województw walczyli o najwyższe laury w kraju. Jak się później okazało, strażacy z OSP Lądek byli bezkonkurencyjni.

Bojówka – 32,63 pkt, sztafeta – 53,39 pkt – to wynik drużyny OSP Lądek.

Drugie miejsce wywalczyły OSP Smardzewice, trzecie – OSP Raszowa. W klasyfikacji kobiet I miejsce zdobyły druhny z OSP Grodzko Dolne, II m. – OSP Żelazna, a III – OSP Lądek.

Składy drużyn, grupa męska: Jerzy Orchowski, Mateusz Matuszak, Mariusz Juszczak, Sebastian Woźniak, Rafał Matuszak, Mateusz Nowiszewski, Bartosz Wrzesiński, Adam Szygenda, Karol Wrzesiński.

Grupa kobieca: Elżbieta Nowak, Eryka Mostowiak, Monika Parus – Orchowska, Magdalena Szkudlarek, Emilia Król, Paulina Czerniak, Agata Kaczorkiewicz, Michalina Warzychowska, Sylwia Szubińska – Bartosik i mechanik Karol Wrzesiński.

„Należą im się wielkie gratulację. Cieszę się z sukcesu i chcę, żeby cała Polska o nich usłyszała. Pracowali ciężko całe wakacje, poświęcali dużo swojego czasu ale opłacało się, bo osiągnęli wielki sukces.” – mówiła wójt Arleta Pleśniak zaraz po zwycięstwie lądkowskiej drużyny.

„Spędziliśmy te wakacje na bieżni w Lądku, jeździliśmy również na stadion do Konina, żeby podszlifować formę i przyzwyczaić się do bieżni. Sztafeta mogła być ciut lepsza, ale wynik ćwiczenia bojowego musieliśmy podtrzymać tak, aby osiągnąć historyczne dla Lądku Mistrzostwo Polski.” – mówił tuż po zawodach druh Jerzy Orchowski.

Fot: OSP Lądek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *